Do pewnego momentu był przymierzany do UFC, ale po walce z Albertem Duraevem coś zgasło. Finalnie mistrzem organizacji ACB został Rosjanin i to on znalazł się w najlepszej organizacji świata. Co dalej z karierą Piotra Strusa?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

5 porażek w 7 ostatnich walkach to nie najlepszy bilans Polaka, którego ambicje sięgały powrotu do KSW, gdzie stoczył w przeszłości kilka pojedynków. Nie można odmówić Piotrowi Strusowi (15-8-2) trudnych przeciwników i twardych walk, jednak ostatnie starcie przy okazji gali Strife 3 nie było obiecujące w jego wykonaniu. Zawodnik zdaje się nie składać broni, i choć nie czuć dużego entuzjazmu w głosie, to odczuwalna jest wewnętrzna potrzeba sportowego spełnienia, o której wspomina w gościnnym udziale w programie MMA Studio:

Chciałbym jeszcze coś takiego, taką małą kropkę nad i, taką kropkę w zdaniu postawić. I tak wtedy odejść na sportową emeryturę, z takim poczuciem, że zrealizowałem wszystkie założenia ze swoich młodzieńczych lat, co chciałem w sporcie osiągnąć. Prawda jest taka, że pomimo tego, że biłem się w wielu organizacjach, stoczyłem kilka fajnych walk, nie zdobyłem żadnego pasa tak naprawdę i tego mi najbardziej brakuje. Nie mam takiego zwieńczenia swojej kariery w żadnym aspekcie. Może w innych dyscyplinach zdobywałem osiągnięcia, ale w tym MMA nie do końca tak się ułożyło. Chciałby to zrobić, zobaczymy, na ile pozwoli mi zdrowie, rodzina, wspaniała żona. 

– podsumował.

Zobacz także: Khalidov kontra niepokonany mistrz walk na gołe pięści?

Źródło: YouTube / ekogwarancjaSPORTS, fot: YouTube / ekogwarancjaSPORTS