Blikso cztery lata kazała na siebie czekać fanom MMA Tatiana Suarez. Zawodniczka wagi słomkowej, która prezentowała zapasy na najwyższym poziomie w swojej dywizji, sposobi się wreszcie do powrotu, a więcej na ten temat dowiadujemy się z profilu na Onlyfans jej najbliższej rywalki!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po licznych kontuzjach i zdrowotnych komplikacjach do akcji powróci wreszcie jedna z największych nadziei żeńskich dywizji UFC – Tatiana Suarez (8-0). Niepokonana zawodniczka, której nie widzieliśmy w oktagonie od ponad 3,5 roku, ma zawalczyć w lutym. Co ciekawe, dowiadujemy się tego od jej najbliższej rywalki. Montana De La Rosa (12-7) ogłosiła, że zmierzy się z Suarez na gali UFC 25 lutego na swoim proflu na portalu Onlyfans.

Panie zawalczą ze sobą w Apex (Las Vegas). Co ważne – Tatiana zadebiutuje w wadze muszej, co jest niespodzianką, gdyż do tej pory biła się w UFC pięciokrotnine w dywizji słomkowej.

Suarez ostatni raz pojawiła się w oktagonie podczas UFC 238 w Chicago. Pokonała wówczas jednogłośną decyzją sędziów Ninę Nunes (Ansaroff). Wcześniej rozbiła ciosami w trzeciej rundzie byłą mistrzynię wagi słomkowej Carlę Esparzę oraz poddała duszeniem zza pleców Alexę Grasso. Można powiedzieć, że Amerykanka szła jak burza i wielu fanów widziało w niej przyszłą posiadaczkę pasa. Karierę przerwały zdrowotne powikłania, które był efektem także licznych występów w zapasach, poprzedzających pracę dla UFC. Doznawszy kontuzji karku po walce z Ansaroff, Tatiana musiała wycofać się ze startów na dwa długie lata. Z kolei przed planowanym na UFC 266 powrotem ucierpiała ponownie i tym razem musiała poddać się operacji kolana. Tak minął kolejny rok przymusowego odpoczynku od klatki.

De La Rosa powróci do akcji bezpośrednio po przegranej z Maycee Barber odniesionej podczas UFC Vegas 52. Zawodniczka związana z UFC od 2017 roku miesza przegrane z wygranymi w swoich kolejnych występach. Przed porażką z Barber, Montana odprawiła dobrze znaną polskim fanom MMA Ariane Lipski (TKO w drugiej rundzie), a wcześniej zremisowała z Mayrą Bueno Silvą.

Zobacz także: ODKRYCIE ROKU – Sergiusz Zając [NAJ2022 – Polska]

Materiał powstał we współpracy z partnerem