„To był zdrowy rozsądek” – sędzia Łukasz Bosacki tłumaczy przerwanie w walce wieczoru ACA 109

285

W main evencie ACA 109 zmierzyło się dwóch czołowych polskich zawodników dywizji średniej. Rafał Haratyk okazał się być lepszy od reprezentanta WCA Fight Team i skończył go już w 1. rundzie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Cała gala ACA 109 dostarczyła nam wiele emocji. Pojedynek wieczoru na papierze zapowiadał się świetnie i sami zawodnicy również nie zawiedli, fundując nam bardzo dobre widowisko. Piotr Strus już w 1. rundzie boleśnie przekonał się o tym, jak mocne są ciosy Bielszczanina. 

Zobacz także: ACA 109: Rafał Haratyk znokautował Piotra Strusa w pierwszej rundzie [WIDEO]

Od razu podniosły się krytyczne głosy, że starcie to zostało przerwane zbyt szybko. A co na ten temat ma do powiedzenia sędzia Łukasz Bosacki?

Powiem trochę brutalnie, ale ciężko jest wyjaśnić niektóre decyzje, jeżeli ja to robię, a ktoś inny nie. To jest pierwsza sprawa. Druga jest taka, że z tego co kojarzę to pierwszy cios, który był zadany, okazał się dla Piotrka tzw. knock downem. Później też mu się troszkę ugięły nogi, następnie się ogarnął, a potem był już ten młyn, kocioł, gdzie też raz, czy dwa stracił panowanie nad swoim ciałem i to już jest taka lampka, która zapala się w głowie sędziego, że dzieje się coś złego. (…) Kulminacyjnym momentem po tym całym obijaniu, próbowaniu wstawać – po prostu kolejnych zniszczeniach była sytuacja, kiedy po krótkim klinczu Rafał uderzył łokieć na głowę i wtedy Piotrek spadł na twarz. Wiadomo, że zaraz wstał, ale dla mnie to już było za dużo. Nie jestem osobą, która chce zobaczyć, jak ktoś jest kompletnie odcięty i muszą go cucić przez kolejnych 15 minut.

Arbiter wyraźnie zaznaczył także, że w jego opinii nie była to błędna decyzja.

Wiele innych błędów można było wyciągnąć, ale nie w tej sytuacji. To był zdrowy rozsądek.

Zwycięstwo Rafała Haratyka nad Strusem zdecydowanie umocniło jego pozycję w organizacji. Na ten moment nie wiadomo, kiedy po raz kolejny wejdzie do klatki, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe występy, na pewno możemy spodziewać się fajerwerów.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz także: ACA 109 – wyniki gali