(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Przed nami świetnie zapowiadająca się gala UFC 171. W walce wieczoru o pas mistrzowski kategorii półciężkiej zawalczą Johny Hendricks naprzeciw któremu stanie Robbie Lawler. Nasze typy poniżej.

Johny Hendricks (15-2) vs. Robbie Lawler (22-9)

Michał: Gdyby nie fakt, że Hendricks nie zrobił wagi nie miałbym zupełnie żadnych wątpliwości co do tej walki, a to zdarzenie trochę zachwiało moją pewnością co do przebiegu tego pojedynku. Po odejściu GSP wydaje mi się że „półśrednia” odżyła.  Lawler to fenomenalny uderzacz który może znokautować każdego. Z drugiej strony świetny zapaśnik z mocną stójką. Nie będzie tajemnicą że jeśli walka przejdzie do parteru nie powinna długo potrwać. Dlatego chciałbym mocną stójkową wojnę w której obaj nie szczędzili by sobie amunicji, bo obaj w rękach noszą granaty. Jednak sadzę że walka ta będzie miała podobny przebieg do starcia Hendricks – Condit. Pierwsze trzy rundy będą mocno zacięte i wyrównane, jednak rundy mistrzowskie przeważą szalę na korzyść zawodnika z Oklahomy i to na jego biodrach zawiśnie pas który powinien dzierżyć już od dobrych  kilku miesięcy. Hendricks decyzja.

Typujący Hendricksa: Michał, Maciek, Damian, Mariusz, Hubert

Typujący Lawlera: Marek, Patryk, Mateusz

Carlos Condit (29-7) vs. Tyron Woodley (12-2)

Mateusz: Condit wydaje się być solidnym faworytem w tym pojedynku. Jest moim zdaniem bardziej wszechstronniejszy od rywala, lepszy technicznie w stójce i gdyby zaszła taka potrzeba to i w parterze. Ostatnio rozprawił się z Kampmanennem oraz zanotował dwie punktowe przegrane po bardzo dobrych pojedynkach z GSP oraz Johnym Hendricksem co raczej nie jest wstydem. Do tego „Natural Born Killer” jest zmotywowany wizją ponownego starcia o tytuł ze zwycięzcą walki Hendricks vs Lawler, a ten pojedynek prawdopodobnie da mu tą szanse. Woodley nie przekonuje mnie, w ostatnich walkach był w stanie wygrać z coraz słabiej prezentującym się Koschekiem oraz przegrać z jednowymiarowym Shieldsem. Myślę, że Condit przez dwie rundy będzie sukcesywnie punktował w stójce rywala, a w ostatniej wykończy go. Condit przez TKO w 3 rundzie.

Typujący Condita: Mateusz, Michał, Marek, Maciek, Patryk, Damian, Mateusz

Typujący Woodleya:  Hubert, Mariusz

Myles Jury (13-0) vs. Diego Sanchez (24-6)

Krzysztof: Dla Sancheza będzie to pierwszy pojedynek od heroicznego boju z Malendezem. Z kolei Jury w poprzedniej walce wypunktował Kanadyjczyka Mike’a Ricci. Obaj są w różnych momentach kariery. Diego przeplata zwycięstwa z porażkami, a Myles na cztery walki w UFC wszystkie wygrał. Starcie obu amerykańskich zawodników zapowiada się ekscytująco. Raczej trzeba spodziewać się 3 rundowej wojny, z której zwycięsko wyjdzie Myles Jury.

Typujący Sancheza: Michał, Maciek, Marek, Mariusz, Damian, Patryk, Mateusz

Typujący Jury’ego: Krzysztof, Hubert

Jake Shields (29-6-1) vs. Hector Lombard (33-4-1)

Tomek: W sumie walka ciężka do wytypowania bo wydaje mi się, że będzie wyrównana. Obydwaj są po zwycięstwach, dłuższą serię ma Shields. Lombard w UFC walczył jak na razie w kratkę więc teraz wypadałaby porażka Kubańczyka. Jednak po zejściu wagę niżej zrobił na mnie wielkie wrażenie i to w nim upatruję faworyta. Mój typ Lombard by TKO w 2 rundzie

Typujący Shieldsa: Michał, Hubert, Patryk

Typujący Lombarda: Tomek, Marek, Maciek, Mariusz, Damian, Mateusz

Nikita Krylov (16-3) vs. Ovince St. Preux (14-5)

Maciek: Nie będę drugim Kolumbem, jeśli napiszę, że to St. Preux powinien wygrać to starcie. Ukrainiec, może i ambitny, ale to nie jest poziom UFC. Ba, to nie jest nawet poziom prelimsów Bellatora. Walta Harrisa może i udało mu się błyskawicznie znokautować, ale to raczej świadczy o poziomie Amerykanina. Szkoda, że Thiago Silva wypadł z pierwotnego zestawienia z OSP, bo to będzie gra do jednej bramki. I tym samym jutro „Al Capone” stanie przed szansą dopisania czwartej porażki w trzypojedynkowym pobycie w UFC!

Typujący Krylova: Michał, Marek, Patryk, Mariusz

Typujący st. Preux: Maciek, Hubert, Damian, Mateusz

Rick Story (16-7) vs. Kevin Gastelum (7-0)

Marek: Rick Story stoczył większość walk w swojej karierze dla UFC i śmiało można mówić o nim, jako weteranie tej organizacji. Jednak wydaje się, ze pewnego poziomu już nie przeskoczy i zawsze gdy dostaję przeciwnika z wyższej półki (Kampmann, Pyle, Maia), jego liczba porażek zwiększa się o jedno oczko. Jednak jego obecnego przeciwnika nie można postawić w szeregu z wyżej wymienionymi zawodnikami. Gastelum to dość młody i niedoświadczony zawodnik, który w UFC dopiero postawił swoje pierwsze kroki. Owszem, jest niepokonany w swojej karierze, jednak myślę, że na doświadczonego Ricka to za mało. Horror będzie kontrolował przebieg walki, w stójce będzie punktował Kelvina a parterze go przeleży. Rick Story przez jednogłośną decyzje.

Typujący Story’ego: Marek, Michał, Damian

Typujący Gasteluma: Maciek, Hubert, Mariusz, Patryk, Mateusz

Raquel Pennington (4-3) vs. Jessica Andrade (10-3)

Patryk: Zdecydowanie Jessica Andrade. Młodsza i bardziej doświadczona Brazylijka nie powinna mieć kłopotów by zdominować uczestniczkę „TUF – a”.  Pennington wszystkie swoje walki z lepszymi zawodniczkami przegrywała. Wstydu nie przynosi jej przegrana z Cat Zingano, jednak mimo wszystko imponujących nazwisk w jej rekordzie brak. Stawiam na wysoką decyzję dla Andrade która może dać jej title shoota.

Typujący Pennington:

Typujący Andrade: Michał, Marek, Maciek, Patryk, Mariusz, Damian, Hubert, Mateusz

Dennis Bermudez (12-3) vs. Jimy Hettes (11-1)

Michał: Faworytem tej walki jest Bermudez. I sadzę że taki właśnie będzie rezultat tego starcia. Po nieudanym debiucie zawodnik „Blackman MMA”  odniósł pięć zwycięstw. Jego rywal Jimmy Hettes walczy rzadko, raz na rok. Fakt ten pozwala rozwiać wszelkie  wątpliwości co do rezultatu tego pojedynku. Bermudez TKO 2 runda.

Typujący Bermudeza: Michał, Marek, Maciek, Damian, Patryk

Typujący Hettesa: Mariusz, Mateusz

Alex Garcia (11-1) vs. Sean Spencer (11-2)

Hubert: Obstawiam, że walka będzie toczyć się w stójce, gdzie Spencer toczył swoje pojedynki w UFC, nawet nie próbując obalać rywala. Ta płaszczyzna również powinna pasować Alexowi, który potrafi dość mocno uderzyć. Spencer ma dobrą obronę przed obaleniami na poziomie 79%, także obstawiam, że walka zostanie przeniesiona do parteru w drugiej lub trzeciej rundzie, gdy „Black Magic” będzie wymęczony i Kanadyjczyk wtedy postanowi go obalić, jeżeli nie będzie prowadził zdecydowanie w stójce. Alex Garcia jednogłośna decyzja.

Typujący Garcia: Maciek, Hubert, Mariusz

Typujący Spencera: Michał, Marek, Damian, Patryk, Mateusz

Frank Trevino (11-0) vs. Renee Forte (8-3)

Damian: Trevino to debiutant w UFC, wszystkie 11 walk wygrał, 8 przed czasem. Podobnie jak Fronte jest wszechstronny. Renee ostatnio zwyciężał w kratkę, ale to on ma już za sobą trzy walki w największej organizacji w tym dwie przegrane, dlatego po tej porażce może mu grozić zwolnienie. Obaj mają coś do udowodnienia. Walka będzie trwała cale trzy rundy i przewiduje wygrana przez decyzję Fronte.

Typujący Trevino: Michał, Marek, Hubert, Mariusz, Patryk, Mateusz

Typujący Forte: Maciek, Damian,

Justin Scoggins (8-0) vs. Will Campuzano (13-5)

Yagiel: Justin jest zawodnikiem agresywnym, który dużo bije oraz dużo kopie. Co najważniejsze – jest to efektywne o czym świadczy 75% jego walk wygranych przez KO/TKO. Campuzano natomiast, swoje pojedynki wygrywa zarówno przez poddania jak i po ciosach. Zdaje się być bardziej kompletnym fighterem, czy tez z bardziej zróżnicowanym wachlarzem umiejętności. Nie mniej jednak, jaki by ten wachlarz szeroki nie był, na zawodnika jakim jest „Tank” może nie wystarczyć. Zakładam, że Will w tym pojedynku będzie szukał rozwiązania w parterze, co może doprowadzić do decyzji. Justin wirtuozem parteru nie jest, stosuje go raczej w celu uzyskania dobrej pozycji do zadawania ciosów. Nie mniej jednak, jest to dość silny zawodnik, co może pokrzyżować Campuzano plany zakończenie walki w parterze a jego nie najlepsza stójka może okazać się kluczowa w tym pojedynku. W mojej opinii – Scoggins przez KO/TKO.

Typujący Scogginsa: Yagiel, Michał, Maciek, Hubert, Mariusz

Typujący Campuzano: Marek, Damian, Patryk, Mateusz

Robert McDaniel (21-7) vs. Sean Strickland (13-0)

Michał: Wszyscy znamy Stricklanda. Niedoszły rywal Tomka Drwala na gali PROMMAC ze swoim nieskazitelnym rekordem zmierzy się z podopiecznym Grega Jacksona. McDonald ma w UFC rekord 1-1 więc kolejna przegrana mogłaby bardzo skomplikować jego losy. I powinna skomplikować bo Strickland to bardzo solidny zawodnik którego miejsce jest jak najbardziej w UFC. Myślę że odprawi rywala przed czasem. Strickland 2/3 runda TKO.

Typujący McDaniela: Maciek, Hubert, Mariusz

Typujący Stricklanda: Marek, Michał, Patryk, Damian, Mateusz