(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Dzisiejsza gala UFC 172 to przede wszystkim pojedynek lidera rankingów P4P Jona Jonesa z Brazylijczykiem Gloverem Texeirą. Dodatkowo Joe Silva przygotował nam powrót Rumble Johnsona który na powitanie spotka się z aspirującym o pas  Philem Davisem. Na karcie także pojedynek dla starszego fana. Legendarny Takanori Gomi skrzyżuje rękawice z Isaaciem Vallie-Flaggiem.

Jon Jones (19-1) vs. Glover Teixeira (22-2)

Mariusz: Win-streak Glovera prezentuje się na Sherdogu prawie tak jak rekord Barao – cudownie, do tego 5-0 w UFC i tylko jedna decyzja, ale to właśnie ta decyzja nie pozwala mi zwizualizować sobie zwycięstwa Teixeiry. 3 rundy z wypalonym Jacksonem i nie takie wcale lekkie slow-motion pod koniec walki powoduje, że wchodzę „All-In” i stawiam wszystkie żetony na aktualnego mistrza. Defensywne zapasy Jona Jonesa, jego zasięg ramion w stójce i zabójcze łokcie w parterze dają mi jasno do zrozumienia kto po tej walce będzie mistrzem. Jon Jones – TKO, Runda 2.

Typujący Jonesa: Mariusz, Mateusz, Michał, Marek, Patryk, Krzysztof, Hubert, Yagiel, Damian

Typujący Glovera:

Anthony Johnson (16-4) vs. Phil Davis (12-1)

Marek: Rumble powraca do UFC i od razu trafia na jednego z lepszych zawodników kategorii półciężkiej. Davis znany jest ze swoich świetnych zapasów, natomiast Johnnson z mocnej stójki i nierobienia wagi. Jeśli Anthony zdoła utrzymać walkę w stójce, sądzę, ze jest w stanie skończyć ten pojedynek przed czasem. Dlatego też trochę ryzykownie postawię na niego- Johnson TKO 2 runda.

Typujący Johnsona: Marek, Yagiel, Patryk, Krzysztof, Mateusz

Typujący Davisa: Mariusz, Hubert, Damian, Michał

Luke Rockhold (11-2) vs. Tim Boetsch (17-6)

Krzysztof: Większe doświadczenie w zawodowym MMA oraz w UFC ma Tim Boetch. Jakby nie patrzeć działa to na plus Tima. Obaj toczyli bój z Costasem Philipou. Tim przegrał przez TKO w 2 rundzie, zaś Rockhold szybko rozprawił sie z Cypryjczykiem w pierwszej rundzie. Dla Boetscha to ostatnia szansa przybliżyć sie do czołówki, dla Rockholda szansa by przybliżyć się do walki o pas. Moim zdaniem walkę wygra młodszy z Amerykanów który zmusi sędziego do przerwania pojedynku w pierwszej rundzie.

Typujący Rockholda: Patryk, Hubert, Mariusz, Yagiel, Marek, Krzysztof, Damian

Typujący Boetscha: Mateusz, Michał

Jim Miller (23-4) vs. Yancy Medeiros (9-1)

Mateusz: Wielkim faworytem w tym pojedynku jest Miller i co do tego nie ma wątpliwości. Bardzo dobry rekord w UFC – 12-3, zwycięstwa m.in. nad Tibau. Guilardem czy Lauzonem (z którym dał najlepszą walkę 2012 roku), rewelacyjne zapasy i bjj które w połączeniu z siłą Amerykanina są zabójczą mieszanką. Z kolei Medeiros… hmm powiem szczerze, że najbardziej kojarzę go z ostatniego pojedynku z Yvesem Edwardsem (tak na marginesie, przyszłym rywalem naszego Piotrka Hallmana) którego zdemolował w stójce już w 1. rundzie lecz długo się z wygranej nie cieszył gdyż wpadł po walce za tzw „bucha” (czyt. marihuana) i zmieniono wynik starcia na „no contest”. Patrząc na jego rekord czyli 9 zwycięstw w tym aż 6 to ciężkie nokauty, można przypuszczać, że będzie szedł na bezpardonowe wymiany w stójce. Czy Miller uraczy nas bijatyką ? Śmiem wątpić. Chwila stójki i Miller sprowadzi Medeirosa do parteru którego zdominuje zapaśniczo albo podda. Miller – SUB, runda 1

Typujący Millera:  Mariusz, Mateusz, Michał, Marek, Patryk, Krzysztof, Hubert, Yagiel, Damian

Typujący Medeirosa:

Andre Fili (13-1) v.s Max Holloway (8-3)

Michał: Strasznie ciekawi mnie ta walka. Z jednej strony ciekawy i wszechstronny Fili mający tylko jedną walkę w UFC, z drugiej strony Holloway który niedługo przekroczy 10 walk dla Zuffy. Walka z kategorii tych gdzie zdecydują minimalne błędy. Kluczem do zwycięstwa dla reprezentanta Alpha Male wydają się być obalenia. Ja liczę jednak na bezkompromisową wymianę w stójce z pojedynczymi obaleniami na korzyć Andre Filiego które dadzą mu wygraną a może i bonus.

Typujący Fili: Marek, Michał

Typujący Hollowaya: Mariusz, Mateusz, Patryk, Krzysztof, Hubert, Yagiel, Damian

Joseph Benavidez (19-4) vs. Tim Elliot (10-4-1)

Damian: Benavidez spadł znów w dół po to, by ponownie wejść na szczyt i stoczyć kolejną walkę o pas. Warto wspomnieć, że Joseph przegrywał tylko dwukrotnie z Cruzem i Johnosem, nie są to porażki, których należy się wstydzić. Joseph jeszcze nie postawił kropki nad „i” zawsze mu czegoś zabraknie. Elliot nie powinien być dla niego większą przeszkodą. Choć potrafi znokautować, to myślę, że zawodnik Alpha Male nie da się trafić takim ciosem i pewnie wygra wszystkie rundy. Benavidez decyzja sędziów.

Typujący Benavideza: Mariusz, Mateusz, Michał, Marek, Patryk, Krzysztof, Hubert, Yagiel, Damian

Typujący Elliota:

Takanori Gomi (34-9) vs. Isaac Vallie-Flagg (14-4-1)

Hubert: tarcie zawodników którzy w swoich pojedynkach stawiają na stójkę. Obaj są w dość zaawansowanym wieku jak na fighterów- Gomi ma 35 lat, Amerykanin 36. Jednakże Takanori ma o piętnaście pojedynków więcej oraz w moim odczuciu, bije mocniej od swojego rywala. Obstawiam, że to Gomi trafi pierwszy i uśpi swojego rywala w drugiej rundzie.

Typujący Gomiego: Hubert, Michał, Mateusz, Yagiel, Marek, Damian

Typujący Flagga: Damian, Patryk, Mariusz,