Zapraszamy do przejrzenia relacji z karty wstępnej oraz obejrzenia WIDEO ze skończeń z gali UFC 254.

265 lb: Stefan Struve (29-13) vs. Tai Tuivasa (11-3)

Runda 1:

Próba bocznego kopnięcia po stronie Struve’a. Wysokie kopnięcie „Wieżowca”, ale daleko poza celem. Tai Tuivasa z kombinacją ciosów sierpowych, ale nie był w stanie dosięgnąć głowy przeciwnika. „Bam Bam” zaciągnął przeciwnika pod ogrodzenie, gdzie złapał klincz pod siatką, z którego aktywnie pracował krótkimi ciosami i kolanami. Początkowo, Stefan próbował łapać gilotynę, ale odpuścił. Ciosy na korpus w wykonaniu Tuivasy. Holender ponownie starał się podchwycić głowę przeciwnika. Klincz zerwany. Lewy i prawy Tuivasy. Krótki prawy prosty Struve’a. Niskie kopnięcie „Wieżowca”. Headkick Holendra wylądował idealnie na głowie oponenta. Tai ponownie ruszył do klinczu pod siatką, na rozerwanie którego potraktował przeciwnika dwoma ciosami sierpowymi. Lowkick Tuivasy. Po chwili, akcja ponowiona, obie celne. Struve odpowiedział tym samym. Niskie kopnięcie Taia. Struve zamknięty na siatce, gdzie ikasował mnóstwo ciosów sierpowych od Taia! Prawy za ucho posłał Holendra na deski, ten wykorzystując siatkę spróbował wstać, jednak Tuivasa nieustannie bił. Ciosami podbródkowymi zmusił sędziego do przerwania walki po tym, jak przeciwnik padł na deski, zaledwie sekundę przed końcem pierwszej rundy.

„Bam Bam” powraca na ścieżkę zwycięstw po trzech porażkach z rzędu.

140 lb: Casey Kenney (16-2-1) vs. Nathaniel Wood (17-5)

Runda 1:

Wysokie tempo pojedynku od pierwszych sekund. Zawodnicy potraktowali się niskimi kopnięciami, Nathaniel Wood z kombinacjami ciosów sierpowych i podbródkowych. Próba middlekicka przechwycona przez Caseya Kenneya, dobrym headmovementem, rywal był w stanie uniknąć kontry. Mnóstwo ciosów w wykonaniu Anglika. Zdecydowanie szybszy Wood. Niskie kopnięcia z obu stron, ciosy na tułów po stronie Amerykanina. Kenney zapędził rywala pod siatkę i rozpuścił ręce, ale oponent nawet z niedogodnej pozycji wydawał się być celniejszy. Kolano na tułów po stronie zawodnika z USA. Stery pojedynku, im dalej w las – przejmował powoli w swoje ręce Casey. Niecelny headkick w jego wykonaniu, przeciwnik idealnie w tempo uchylił się do tyłu. Mocny prawy Amerykanina zachwiał nieco rywalem. Poprawka lewym i po chwili ponowny prawy. Obrotówka na korpus, Casey wyraźnie łapał rytm i się rozluźniał, dobrze czując dystans i rozczytując akcje przeciwnika. Szalona końcówka w wykonaniu obu zawodników. Obaj, łącznie zadali niemal 100 znaczących ciosów w pierwszej rundzie(!)

Runda 2:

Niskie kopnięcie Amerykanina, szarża ciosami prostymi w wykonaniu Wooda. Frontalne kopnięcie na tułów po stronie Anglika. Kombinacje Kenneya. Markowane sprowadzenie w wykonaniu zawodnika z USA. Dobry lewy sierpowy fightera z Wysp Brytyjskich. Seria niskich kopnięć Wooda, tempo walki znacznie spadło. Trzy ciosy sierpowe Amerykanina, osiadły na gardzie rywala. Prawy i lewy Kenneya. Casey spróbował sprowadzenia, spychając przeciwnika na siatkę, niewiele jednak z tego wynikło. Wood złapany kombinacją 1-2, choć nie zrobiło to na nim większego wrażenia. Długi lewy dosięgnął szczęki Wooda, wewnętrzne niskie kopnięcie sprawiło, że Anglik przyklęknął przez milisekundę na macie.

Runda 3:

Niskie kopnięcia z obu stron na rozpoczęcie ostatniej odsłony pojedynku w catchweighcie do 140 funtów. Obszerne ciosy Wooda. Lowkick Kenneya. Prawy sierpowy Nathaniela. Sporo ciosów wyprowadzanych w powietrze w wykonaniu Wooda. Dużo niskich kopnięć. Sprowadzenie pod ciosami Kenneya, zajęcie pleców rywala. Niewiele akcji, kontrola w wykonaniu Amerykanina. Dobry przerzut w jego wykonaniu. Wood próbował wstawać, co po chwili udanie sfinalizował. Pojedynek powrócił do stójki i po wyprowadzeniu kilku ciosów, to Wood spróbował sprowadzenia, choć raczej miało ono na celu zmylenie rywala i wyprowadzenie ciosu. Middlekick Kenneya. Dwa mocne sierpowe Amerykanina. Obszerny lewy sierpowy Anglika.

Po trzech rundach, sędziowie jednogłośnie wskazali Caseya Kenneya jako zwycięzcę, punktując 2x 29-28, 30-27.

170 lb: Alex Oliveira (22-9-1) vs. Shavkat Rakhmonov (13-0)

Runda 1:

Próba niskiego kopnięcia Alexa Oliveiry. Prawy Shavkata Rakhmanova. Niskie kopnięcie Kazacha, próba frontalnego kopnięcia w wykonaniu Brazylijczyka, które przechwycił rywal. Kombinacja sierpowych Rakhmanova, „Kowboj” zamknięty na siatce, gdzie zebrał kilka ciosów podbródkowych! Klamra zapięta przez Kazacha. Kolano na tułów w wykonaniu debiutującego w organizacji UFC zawodnika. Oliveira odwrócił pozycję pod ogrodzeniem i sam spróbował sprowadzenia, lecz nieudanie. Niemądry plan na pojedynek w wykonaniu zawodnika z Brazylii… Rakhmanov niespodziewanie spróbował duszenia gilotynowego. Uchwyt ciasny! Brazylijczyk odklepał!

205 lb: Da Un Jung (13-2-1) vs. Sam Alvey (33-14-1)

Runda 1:

Obaj bardzo spokojnie od początku rundy. Da Un Jung wystrzelił frontalne kopnięcie, którym zepchnął przeciwnika na siatkę. Sam Alvey odpowiedział lowkickiem. Wysokie kopnięcie w wykonaniu Koreańczyka. Pojedyncze ciosy Junga, szarża Amerykanina. Kolejny lowkick zawodnika z Korei, w kontrze prawy fightera z USA. Próba ciosu na tułów po stronie Alveya. Lewy cios w kontrze w wykonaniu Sama zachwiał rywalem. Aby dojść do siebie, Koreańczyk złapał klincz pod siatką, lecz został dość szybko zerwany. Alvey ustawiony na ogrodzeniu, zbierał sporo uderzeń od przeciwnika, sam wdawał się często w wymiany głównie ciosami sierpowymi. Amerykanin polował w głównej mierze na kontry. Jung zasypany po zdzieleniu rywala kontrą, szarżą ciosów sierpowych Alveya.

Runda 2:

Druga runda wyglądała podobnie do pierwszej. Jung szybko przyparł presją Alveya do siatki, gdzie ostrzeliwał Amerykanina krótkimi ciosami. Sam jednak pozostawał stale aktywny, odpowiadając głównie kontrami, ale niekiedy sam rozpoczynał akcje. Dobry prawy Junga na odejściu. Niewiele akcji i celnych ciosów do końca środkowego starcia.

Runda 3:

Pokraczne ciosy wolnego Amerykanina. Dobry prawy Junga posłał Alveya na deski! Koreańczyk rzucił się z chęcią wykończenia pojedynku, bijąc ciosy młotkowe, jednak Sam zdołał powrócić do stójki, oddając plecy, czego nie wykorzystał rywal. Alvey wypłacił rywalowi dwa dobre ciosy, nawet nieco go naruszając. Jung zaatakował jednak mocniej, po raz kolejny wstrząsając oponentem. Klincz pod siatką zapięty przez Junga, próba sprowadzenia, lecz Sam dobrze się bronił, zdołał nawet obrócić pozycję pod siatką, lecz nie na długo. Na zerwanie uchwytu, Koreańczyk wypłacił przeciwnikowi potężnego prawego sierpa, po którym po raz kolejny zatańczył Alvey.

Sędziowie wypunktowali walkę następująco: 29-28 Jung, 29-28 Alvey, 28-28. Walka zakończyła się niejednogłośnym remisem.

125 lb: Liana Jojua (8-4) vs. Miranda Maverick (8-2)

Runda 1:

Niskie kopnięcie Mirandy Maverick, lewy sierpowy Liany Jojuy. Gruzinka z kombinacjami ciosów. Nietrafione frontalne kopnięcie Maverick. Sporo ciosów trafionych przez Jojuę. Miranda starała się odgryzać głównie prostymi, choć wyprowadzanymi na dużym spięciu i bardzo wolnymi. Debiutantka dokładała także kopnięcia, głównie niskie, na wykończenie kombinacji. Niskie kopnięcie Maverick, kombinacje sierpów Jojuy. Middlekick Mirandy, cios na korpus. Wysokie kopnięcie Maverick, kilka ciosów na głowę. Twarz Gruzinki zdradzała już trudy pojedynku, zwłaszcza po zainkasowaniu dwóch ciosów łokciowych.

Lekarz uznał, że nie da się zatamować krwawienia z nosa i przerwał pojedynek. Gruzinka protestowała i błagała o puszczenie walki dalej, jednak na nic się to zdało. Miranda Maverick zwyciężyła przez TKO.

155 lb: Joel Alvarez (18-2) vs. Alexander Yakovlev (25-11)

Runda 1:

Niskie kopnięcie Alexandra Yakovleva, Joel Alvarez także z kopnięciem, jednak celowanym w tułów rywala. Hiszpan z kolejnymi kopnięciami, niskim i middlekickiem, Rosjanin poszedł po sprowadzenie, a Alvarez od razu spróbował w kontrze swojej koronnej techniki – duszenia gilotynowego. Hiszpan trzymał uchwyt za wszelką cenę, jednak nie zdołał udusić przeciwnika, który wyciągnął głowę po niemal minucie. Dobra praca z góry Alexandra, praca krótkimi ciosami z gardy. Joel skręcał się do próby balachy. Rosjanin odklepał, koniec walki! Błyskawiczne skończenie.