Khamzat Chimaev obronił swój nieskazitelny bilans, choć po raz pierwszy nie skończył oponenta.

Runda 1:

Dwa kopnięcia Khamzata Chimaeva, które zepchnęły Gilberta Burnsa na siatkę. Próba sprowadzenia w wykonaniu Chimaeva, początkowo jednak nieudana. Brazylijczyk dobrze się bronił, finalnie został jednak zaciągnięty do parteru. „Borz” wstał, okopywał nogę przeciwnika. Sędzia podniósł zawodnika z Brazylii do stójki. Potężne niskie kopnięcie po stronie Burnsa! Sierpowe Chimaeva, kopnięcie na korpus Gilberta. Dwa mocne prawe po stronie Burnsa. Dobra kombinacja mocnymi ciosami sierpowymi po stronie Khamzata. Gilert odpłacił rywalowi mocnym prawym. Dobra defensywa Brazylijczyka. Kontry prawymi hakami po stronie „Durinho”. Mocny prawy Szweda doszedł do głowy Gilberta i posadził go na deski! Chimaev rzucił się z dobiciem, lecz nie zdołał skończyć oponenta.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Chimaeva. Zaganiające ciosy Burnsa i próba sprowadzenia w jego wykonaniu, choć nieskuteczna. Prawy sierpowy Gilberta. Kontra prawym w wykonaniu Burnsa w odpowiedzi na ciosy proste rywala. Kopnięcia z obu stron, Brazylijczyk celował wyżej, natomiast rywal niżej. Dwa lowkicki Gilberta. Chimaev z ciosami na korpus mieszanymi z uderzeniami na głowę. Kolejna nieudana próba sprowadzenia w wykonaniu Gilberta. Mocny lewy Burnsa posłał rywala na deski! Zamroczony Khamzat zbierał mnóstwo ciosów od oponenta! Podbródkowe, sierpowe „Durinho”. Kolejne mocne uderzenia Burnsa dochodziły do celu. Brazylijczyk ruszył po obalenie, które dobrym sprawlem obronił przeciwnik. Świetna akcja odepchnięcia nogą w wykonaniu Brazylijczyka. Coraz wolniejsze ciosy Chimaeva. Kolejny cios rzucił Chimaeva na deski!

Runda 3:

Niskie kopnięcie Burnsa. Dobry prawy Chimaeva, niecelne kopnięcie. Burns sprawnie omijał ciosy, dobrze ruszając głową. Gilbert zamknięty na siatce, ruszył po obalenie, Chimaev dobrze je wybronił i zmieścił cios młotkowy. Lewy Gilberta. Brazylijczyk coraz bardziej porozbijany, opadał z sił. Chimaev starał się za wszelką cenę skończyć oponenta, traktując go kolanem i sierpami. Burns starał się przetrwać, zapinając klincz. Obszerne sierpowe bite przez Burnsa. Próba kontry w wykonaniu Khamzata. Dwa dobre proste po stronie Gilberta. Wysokie kopnięcie i prawy sierpowy w wykonaniu „Durinho”. Potężny prawy sierpowy bity w serii w wykonaniu Gilberta. Kopnięcie na korpus w wykonaniu Khamzata.

Sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Khamzata Chimaeva, punktując 3x 29-28.