Pas pozostaje w Anglii! Leon Edwards po raz kolejny pokonał Kamaru Usmana!

Runda 1:

Niskie kopnięcie Leona Edwardsa. Prawy prosty po stronie mistrza. Middlekick Kamaru Usmana. Prawy Nigeryjczyka, szukanie kontry lewą ręką ze strony angielskiego czempiona. Zwarcie, szukanie dojścia do obalenia przez Usmana, lecz nieskuteczne. Prawy w wykonaniu pretendenta. Kolejny prawy prosty, szukanie kopnięcia, choć nieco poza dystansem. Krótki prawy sierpowy Edwardsa, niskie kopnięcie mistrza. Middlekick po stronie Anglika. Dobry prawy Usmana. Prawy w odpowiedzi także ze strony Leona. Zwarcie, złapany na sekundę klincz. Niskie kopnięcie Anglika. Lewy sierpowy Usmana. Middlekick ze strony aktualnie panującego mistrza. Dropkick. Potężne middlekicki zastopowały Usmana! Wyraźnie naruszony pretendent! Podrażniony Nigeryjczyk poszukał klinczu pod siatką, skąd chciał przenieść pojedynek do parteru. Nie był jednak w stanie tego zrobić. Kolejne brudne zagranie ze strony Edwardsa – wkładanie palców w rękawice przeciwnika. Middlekick Anglika, akcja ponowiona. Kolejne kopnięcie na korpus w wykonaniu mistrza. Niskie kopnięcia Anglika.

Runda 2:

Jab na korpus w wykonaniu Usmana. Nieintencjonalne kopnięcie w krocze w wykonaniu Edwardsa. Niskie kopnięcie po stronie Anglika. Kopnięcie na tułów po stronie Anglika. Lowkicki Edwardsa. Lewy sierpowy Usmana. Mocne ciosy Usmana, dobre kolano Edwardsa! Usman się zachwiał! Wyprowadził jednak kilka celnych uderzeń na głowę rywala. Prawy prosty Usmana. Udane sprowadzenie i zajęcie pleców przez Nigeryjczyka. Mnóstwo ciosów spadało na głowę aktualnego mistrza, który sprawnie jednak odwrócił klincz i wrócił do stójki, jednak nierozsądnie sam ruszył po sprowadzenie, które rywal bez problemu obronił. Świetne i mocne ciosy Usmana. Dobry lewy mistrza. Middlekick Leona. Szukanie wysokiego kopnięcia przez Anglika. Middlekick w wykonaniu miejscowego zawodnika. Prosty ze strony zawodnika z Nigerii. Kolejne kopnięcie wylądowało na korpusie Usmana. Dobry prawy po stronie Kamaru.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Edwardsa. Szukanie zejścia do jednej nogi przez Nigeryjczyka, łatwe sprowadzenie. Edwards zdołał wstać, Usman zajmował jednak plecy przeciwnika, ten złapał się siatki przy próbie obalenia. Herb Dean słusznie odebrał punkt mistrzowi. Walka została wznowiona na środku klatki. Niskie kopnięcie tym razem po stronie Usmana. Prawy w wykonaniu mistrza. Lowkick Anglika. Middlekick po stronie Anglika, odpowiedź tą samą akcją Usmana. Trzy dobre i szybkie ciosy z lewej ręki wylądowały na głowie angielskiego zawodnika. Niskie kopnięcia Edwardsa. Niskie kopnięcie Anglika. Centralne kopnięcie w krocze wyprowadzone przez dirty fightera z Anglii. Chwila przerwy, walka wznowiona. Middlekick Edwardsa. Kolano w wykonaniu Anglika. Niskie kopnięcie Usmana. Lewy w wykonaniu „Rocky’ego”. Jab na korpus w wykonaniu byłego mistrza. Prawy sierpowy Nigeryjczyka, niskie kopnięcia i dropkicki po stronie mistrza. Zapięty klincz, z którego jednak nic nie wynikło. Szukanie kopnięć na korpus przez Edwardsa. Dobry łokieć na rozerwanie klinczu po stronie Kamaru. Dojście do klinczu pod siatką. Edwards wywinął się z niedogodnej pozycji, zainkasował jednak dwa dobre ciosy od rywala.

Runda 4:

Lewy prosty po stronie Usmana. Kolejne lewe Anglika. Niskie kopnięcie Edwardsa. Sierpowe Usmana. Middlekicki z obu stron. Lewy ze strony Usmana. Usman poślizgnął się po kopnięciu, co rywal próbował wykorzystać do zajęcia pozycji w parterze, lecz nieskutecznie. Klincz pod siatką zapięty przez Nigeryjczyka, choć za moment, Anglik z niego uciekł. Kolejne middlekicki Anglika. Dobry prawy Usmana, kolejny lowkick Edwardsa. Zejście z sierpowym po zwodzie w wykonaniu mistrza. Proste Leona. Usman się zdenerwował, wyprowadzając dobre ciosy. Szukanie sprowadzenia przez Usmana. Dobre obalenie, jednak brak stabilizacji. Anglik szybko wstał. Zaatakował kolanem. Bezpośredni lewy sierp. Kolejne szukanie sprowadzenia spod siatki przez Kamaru. Nieudane. Spotkanie nóg wykrocznych obu zawodników. Lewe proste Nigeryjczyka. Lewy sierpowy „Rocky’ego”. Ponowne zejście do nóg przez Usmana, lecz bez skutku.

Runda 5:

Middlekick Edwardsa. Prawy sierpowy Usmana. Wysokie kopnięcie Anglika, zablokowane przez pretendenta. Zejście do nóg przez byłego mistrza. Dobra obrona pod siatką. Zerwanie uchwytu, dobre ciosy i podbródkowy w wykonaniu Edwardsa. Wysokie kopnięcie doszło do głowy Nigeryjczyka. Podbródkowy, kolano po stronie mistrza. Ponowne zejście po nogi przez Kamaru. Niskie kopnięcie Edwardsa. Lewy prosty Anglika. Niskie kopnięcie „Rocky’ego”. Kolano doszło do głowy Usmana, a ten ruszył od razu po sprowadzenie, którego nie zdołał wyegzekwować. Middlekick w wykonaniu czempiona. Ciosy proste Usmana. Sprowadzenie zainicjowane przez pretendenta. Mistrz szybko wstał. Kolano z klinczu. Niskie kopnięcie Anglika. Prosty ze strony Usmana, dojście do klinczu pod siatką. Doskonała jednak obrona czempiona. Niskie kopnięcie, middlekick Edwardsa. Dobre ciosy Usmana na zakończenie pojedynku.

Sędziowie większościowo wskazali Leona Edwardsa jako zwycięzcę, punktując 2x 48-46, 47-47 na jego korzyść.