Christian Rodriguez nie dał szans Raulowi Rosasowi w drugiej i trzeciej rundzie, zapisując Meksykaninowi pierwszą porażkę w karierze.

Runda 1:

Raul Rosas Jr błyskawicznie poszukał możliwości przeniesienia walki do parteru, lecz nie był w stanie uzyskać zamierzonego efektu. Christian Rodriguez doskonale się bronił, traktując przeciwnika nawet łokciem. Klincz pod siatką, mocne siłowanie ze strony najmłodszego zawodnika zakontraktowanego w UFC. Rosas po dłuższej chwili zdołał uzyskać pozycję parterową ze swoim rywalem, choć ruchliwy Amerykanin robił wszystko, aby wstać i nie dać się ustabilizować. Szukanie zajęcia pleców przez Raula. Zaciągnięcie na matę. Wpięcie za plecy w stójce, szukanie przełożenia ręki pod brodą przez Rosasa! Rodriguez zdołał przetrwać, został jednak totalnie zdominowany przez młodziutkiego oponenta.

Runda 2:

Szukanie parteru przez Rosasa, skontrowane przez Rodrigueza. Chwila parteru pod kontrolą z jego strony, walka powróciła do stójki. Meksykanin ponownie ruszał po sprowadzenie. Kolejne nieudane obalenie Rosasa, Rodriguez z góry, rozbijał Meksykanina łokciami. Meksykanin kręcił się w parterze i nie dawał się ustabilizować. Kolano na głowę w wykonaniu Amerykanina! Rodriguez zajął plecy przeciwnika i role się odwróciły. Także szukał duszenia, jak jego przeciwnik w pierwszej rundzie, także nie był w stanie znaleźć i także zdominował swojego rywala w parterze.

Runda 3:

Rosas  ponownie desperacko schodził po nogi, przegrywając stójkę. Rodriguez ponownie doskonale odrzucał biodra, zajął plecy przeciwnika, szukał dojścia do dosiadu. Rodriguez potwornie znęcał się nad swoim przeciwnikiem, mocno go rozbijając solidnymi ciosami. Totalna deklasacja w wykonaniu Rodrigueza. Na ostatnie 15 sekund, walka powróciła na nogi. Niewiele się tam jednak wydarzyło.

W ten oto sposób, Raul Rosas Jr. zaznał pierwszej w karierze porażki. Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując 3x 29-28 na konto Amerykanina.