Alex Pereira niejednogłośnie wypunktował Jana Błachowicza na gali UFC 291.

Runda 1:

Szukanie sprowadzenia za jedną nogę po stronie Jana Błachowicza. Dociskanie do siatki. Alex Pereira podchwycił głowę Polaka do duszenia. Siłowanie pod siatką, były polski mistrz nie był w stanie znaleźć obalenia. Brazylijczyk finalnie wylądował na macie! Błachowicz wpięty za plecami, szukał przełożenia ręki pod brodą. Naciskówka. Wykluczanie rąk przez Pereirę. Wykluczanie rąk, szukanie możliwości utorowania sobie duszenia. Szukanie możliwości rozciągnięcia przez polskiego zawodnika, jednak siła fizyczna Pereiry skutecznie mu to uniemożliwiała.

Runda 2:

Szukanie niskiego kopnięcia po stronie Pereiry. Wymiana na lowkicki. Lewy prosty Brazylijczyka. Kolejne niskie kopnięcie „Poatana”. Lewy prosty Błachowicza, kopnięcie na łydkę w wykonaniu Polaka. Lowkick Pereiry. Cios na korpus w wykonaniu polskiego reprezentanta. Lewy sierpowy Błachowicza! Zejście do parteru za jedną nogę, udane sprowadzenie Polaka! Garda. Ciosy z góry w wykonaniu Błachowicza. Brazylijczyk, wykorzystując siatkę, próbował wstać do stójki. Błachowicz dobrze jednak kontrolował swojego rywala. Po chwili, Pereira zdołał powrócić na nogi, znajdował się jednak pod kontrolą, w klinczu. Wymiana na krótkie uderzenia w uchwycie. Klincz zerwany. Wysokie kopnięcie Pereiry. Mocny lewy „Poatana”. Błachowicz zamknięty na siatce. Rozpaczliwe wejście w nogi po stronie polskiego zawodnika. Nieudane. Klincz pod siatką, kontrola Pereiry. Kolano na głowę w wykonaniu Pereiry. Błachowicz zamknięty na siatce, zbierał mnóstwo ciosów od swojego rywala.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Brazylijczyka, middlekick. Dwa prawe Polaka, lewy sierpowy „Poatana”. Niskie kopnięcie Brazylijczyka. Dobry lewy sierpowy, prawy i middlekick Polaka. Krótki lewy Pereiry. Brazylijczyk szukał możliwości zepchnięcia Polaka na siatkę. Dobra kombinacja bokserska Polaka. Niskie kopnięcie byłego polskiego mistrza. Zblokowane niskie kopnięcie „Poatana”. Lewy sierpowy Błachowicza. Cios na korpus po stronie Pereiry. Lewy byłego polskiego mistrza, dojście do klinczu przez Błachowicza. Uchwyt zerwany. Dwa lewe sierpowe zawodnika z Warszawy. Dobra kombinacja Jana. Lewy prosty Błachowicza. Brazylijczyk nie podkręcał tempa, jakby szukał odpowiedniego momentu na zryw. Lewy sierpowy Błachowicza. Niskie kopnięcie Pereiry. Lewy na korpus po stronie byłego mistrza wagi średniej. Szukanie obalenia, nieskutecznie. Lewy sierp Błachowicza na rozerwanie klinczu. Wybranie jednej nogi, udane sprowadzenie Błachowicza! Garda. Brazylijczyk próbował uciec z parteru, lecz nie zdążył. Kontrola Błachowicza do końca rundy.

Sędziowie wskazali Alexa Pereirę jako zwycięzcę, punktując 2x 29-28 na jego korzyść, jeden z sędziów punktował pojedynek dla Jana Błachowicza w stosunku 29-28.

Kto, Twoim zdaniem, wygrał co-main event UFC 291?
×