Mawiają, że prawdziwym mistrzem jesteś gdy obronisz swój pas. Niezwykle ciekawa gala dla Polskiego fana, gala na której wystąpi czwórka naszych rodaków, a wszystko zwieńczy pierwsza obrona pasa Joanny Jędrzejczyk. Dodatkowo Peter Sobotta, debiutujący Łukasz Sajewski i wracający po zawieszeniu Piotr Hallmann. Typowanie inthecage.pl czas zacząć!

Joanna Jędrzejczyk vs Jessica Penne

Mariusz: „Miss match” i „easy money” w jednym. Prywatne problemy Calderwood wpłynęły na jej dyspozycję, a to na wynik walki, którą przegrała ze względu na brak umiejętności odłączenia życia prywatnego od zawodowego – zdarza się. Dzięki temu albo przez to nie było sensownej rywalki do rzucenia na pożarcie Aśce, dla której w tej chwili nie ma zagrożenia w UFC. Trafiło na Jessicę Penne, która walczyła w UFC jeden raz i to tylko dlatego, że był to finał kobiecego TUFa. Na tej samej gali walczyła zwyciężczyni całej 20 edycji znanego reality show – Carla Esparza, która została przez Polkę zamieciona. Jessica natomiast wygrała na tej samej gali walkę z Randą Markos poprzez niejednogłośną decyzję. Istotnie wygrała 7 walk przez poddanie, ale żeby kogoś poddać, to zazwyczaj trzeba go sprowadzić do parteru, a to totalnie nie wychodziło dużo lepszej zapaśniczce od Penne jaką jest Esparza. Nawet jeśli najbliższa rywalka Joasi jest lepsza w parterze, to na pewno nie będzie jej dane tego zaprezentować. Joanna Jędrzejczyk, KO, Runda 1.

Szymon: Zgadzam się ze stwierdzeniem, które już kilkukrotnie padało w kontekście Joanny Jędrzejczyk – Polka utrzyma pas przez długi, długi czas. Z walki na walkę widać u niej coraz większy postęp, a skupienie i motywacja jest na najwyższym poziomie. Jestem pewny, ze Penne postawi większy opór niż poprzednia mistrzyni, Esparza. I na pewno nie złamie się tak psychicznie jak ona. Jednak to nie wystarczy na naszą zawodniczkę, widzę tylko i wyłącznie wygraną Asi. Pytanie tylko, w jaki sposób Polka będzie chciała poprowadzić ten pojedynek? Jak najszybsze skończenie, czy może jednak ciągnięcie walki, pokazanie większej ilości technik i tego, że będzie mieć kondycje na 5 rund? Gdyby wielkość nosa miała znaczenie to wygrałaby Jessica Penne. W każdej innej sytuacji to Asia zakończy ten pojedynek z ręką w górze. Jędrzejczyk, 3 runda, TKO.

Marcel: Jessica Penne nie jest zawodniczką która mogłaby odebrać Polce mistrzowskiego pasa a więc typowanie nie może być inne jak: wygrana Aśki. Penne to jednak nieobliczalna zawodniczka, bowiem wydaje się być słabsza w parterze niż się lansuje a przy tym potrafi powalczyć w stójce mimo, iż powszechnie uważa się to za jej słabszy punkt. Odniesieniem powinna być Carla Esparza – pokonana przez Polkę, a wygrana w walce z Penne, przy czym w obu przypadkach wygrana jednej i drugiej była bezsprzeczna. Ostatecznie: Aśka by TKO w 2 bądź 3 rundzie.

Damian: Ostatnia walka Asi pokazała, że ma świetna obronę przed obaleniami i jeżeli będzie walczyć z taką determinacją i nie będzie próbować żadnych ryzykownych sztuczek (Asia wydaje się ZBYT pewna) to walka do parteru, który jest płaszczyzną Penne, nie powinna. Joanna jest ogromną faworytką w tym starciu i nie widzę argumentów, którymi Jessica mogłaby tę walkę wygrać. Jednak mam wrażenie, że Joanna ją trochę lekceważy i czuje się zbyt pewnie. Mam nadzieję, że się mylę… Mistrzyni przez TKO 2 rd.

Michał: Jeśli nawet bukmacherzy nie dadzą zarobić – wiedz że coś się dzieje. Nie ma możliwości by pas nie wrócił do Olsztyna. Joanna Jędrzejczyk w swojej ostatniej walce zaprezentowała się fe-no-me-na-lnie! Co ciekawe Asia dalej sie rozwija, z walki na walkę widać ten postęp. To katastrofalna wiadomość dla Penne która jedyne co może zrobić to rzucić się w nogi Asi. Zaraz zaraz.. Czy Jessica nie ma gorszych zapasów od Esparzy? Carla posiadała dużo lepsze zapasy, jak się skończyło wszyscy wiemy. Więc jak Penne ma pokonać Asię? Nie da się. Joanna Jędrzejczyk potwierdzi że jest najlepsza na świecie i w swojej pierwszej obronie bezproblemowo upora się z Jessicą w pierwszych trzech minutach pierwszego starcia.

Dennis Siver vs Tatsuya Kawajiri

Michał: Bardzo wyrównane starcie. Obaj ostatnio walczyli w kratkę, obaj są po porażkach. Wydaje się jednak że to Siver walczył z lepszymi zawodnikami. Jego mocna stójka i ogromna siłą fizyczna powinna stanowić problem dla „Cruschera”. Według mnie walka ta zakończy się po trzech rundach. W dwóch pierwszych rundach aktywniejszy powinien być Siver, w trzeciej do głosu dojdzie Kawajiri ale nic mu to nie da.

Typujący Sivera: Michał, Damian, Szymon, Mariusz

Typujący Kawajirego: Marek

Peter Sobotta vs Steven Kennedy

Damian: W tej walce raczej cud się nie zdarzy i Kennedy, który dowiedział się o walce niecałe dwa tygodnie temu nie będzie większym wyzwaniem dla Polaka z niemieckim dowodem. Petter przygotowywał się od początku roku na UFC w Krakowie, z małą przerwą przez kontuzje, więc ma za sobą wiele przepracowanych miesięcy. Najsilniejszą bronią Stevena jest parter, ale parter Petera nie należy do najsłabszych i nie obawiam się o poddanie. Sobotta wypunktuje Kennedego. Peter Sobotta przez decyzję.

Typujący Sobotte: Damian, Michał, Szymon, Mariusz, Marek

Typujący Kennediego:

Nick Hein vs Łukasz Sajewski

Szymon: „Wookie” zaliczy swój debiut w największej organizacji świata po długiej przerwie od walk i treningów, spowodowanej kontuzją. I to chyba najbardziej zastanawia wszystkich – jak Łukasz odnajdzie się przed tak dużą publicznością, w dodatku po tak dużej przerwie? Myślę, że wczuje się w klimat i da świetne widowisko. W przeciwieństwie do Heina, który w stójce wykorzystuje głównie boks, a w parterze jest raczej pasywny, Sajewski jest ułożonym zawodnikiem, potrafiącym się bić i w stójce i parterze. Silną stroną Niemca wywodzącego się z Judo, mogą być obalenia z klinczu. Jednak nie sztuka obalić, a potem nic nie robić. Nawiązując nieco do polskich komentatorów z ostatniej gali UFC na kanale ESP, czuję, że „rdzy ringowej” u Łukasza nie zobaczymy. To będzie gala, na której wszyscy walczący Polacy zwyciężą w swoich pojedynkach. Sajewski, decyzja jednogłośna.

Typujący Heina: Marek

Typujący Sajewskiego: Damian, Michał, Szymon, Mariusz

Piotr Hallmann vs Magomed Mustafaev

Tomek: Piotrek wraca do walki po 9 miesiącach i to jest dla mnie najważniejsza walka tej gali. Pod okiem Roberto Flamingo z pewnością wyniósł swoje umiejętności stójkowe na kolejny poziom. W każdej jego kolejnej walce było widać progres, więc i teraz będzie widoczny. Magomed Mustafaev to mocny rywal. Dynamiczny i silnie bijący. Nie mniej większość jego rywali nie powalała na kolana. Ostatnie dwa zwycięstwa, które utorowały mu drogę do UFC odniósł nad bratem Khabiba Nurmagomedova, Abubakarem oraz nad Amirkhanem Adaevem pokazały, że Piotrek musi się mieć na baczności w tej walce. wynik tego starcia tak naprawdę może pójść w obydwie strony, bo obaj zawodnicy nie walczyli od września 2014, co oznacza, że mogli zmienić swoje arsenały nie mniej ja typuję Piotr Hallmann via TKO 3 runda

Typujący Hallmana: Damian, Michał, Szymon, Mariusz, Marek, Tomek

Typujący Mustafaeva: