(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Przed nami arcyważna gala dla polskiego fana, Na UFC Fight Night w Abu Dhabi zawalczy nasz rodak Daniel Omielańczuk. Jego oponentem będzie Jared Rosholt. W walce wieczoru legendarny Minotauro Nogueira skrzyżuje rękawice z Royem Nelsonem. Zapraszamy na typowanie redakcji.

Antonio Rodrigo Nogueira (34-8-1) vs. Roy Nelson (19-9)

Michał: Big Nog vs. Nelson. Obaj najlepsze lata mają za sobą. Roy Nelson ostatnio swoimi występami nie zachwycał, jeśli porównywać zawodników którzy pokonali Nelsona a tych którzy wyszli zwycięsko w w walce z Brazylijczykiem gołym okiem widać że to Big Nog toczył boje z trudniejszymi rywalami. Nogueira swoimi ostatnimi występami nie zachwyca, lecz na zawodników spoza TOP 10 to wystarcza. Trapiony kontuzjami Nogueira w stójce nie powinien dać zrobić sobie w stójce krzywdy. Jedyna broń Nelsona to obszerny cep. W parterze to jednak Big Noga upatrywałbym jako faworyta. Obaj tytanami kondycji nie są, wątpię by wytrzymali 25 minut. Pride never die! Nogueira RNC.

Typujący Nogueirę: Marek, Damian, Krzysztof

Typujący Nelsona: Hubert, Mateusz, Patryk

 

Clay Guida (30-14) vs. Tatsuya Kawajiri (33-7-2)

Mateusz: Clay w ostatnich pojedynkach walczy zachowawczo i metodycznie opierając się przede wszystkim na unikach i pracy na nogach. Będąc w ciągłym ruchu powinien być trudny do trafienia dla rywali lecz niestety dla Claya, tak nie jest. W swoich ostatnich 4 walkach wielokrotnie pozwalał się trafić w swoim „tańcu” przez co przegrywał aż trzykrotnie, wygrywając tylko raz i to jeszcze niejednogłośnie z Hatsu Hioki. Kawajiri z kolei jest na fali wznoszącej – ostatnie siedem pojedynków to wygrane głównie przed czasem na japońskich galach oraz w debiucie UFC, gdzie poddał Seana Sonario duszeniem zza pleców. „Crusher” wie, że jest to ostatni dzwonek dla niego by w MMA jeszcze coś osiągnąć dlatego będzie mocno zdeterminowany by wygrać tą walkę przed czasem i tak się stanie – Kawajiri przez poddanie w 2. rundzie.

Typujący Guidę: Marek, Hubert, Krzysztof

Typujący Kawajiriego: Michał, Damian, Patryk

 

Ryan LaFlare (10-0) vs. John Howard (22-8)

Hubert: pojedynek zawodników, którzy w swoich walkach dążą do walki w parterze, co absolutnie nie znaczy, iż są jednopłaszczyznowi. Faworytem bukmacherów i kibiców jest Ryan, ale nie wolno zapominac, że gdy przychodzi do obaleń, łatwiej jest wejść w nogi zawodnikowi, który jest niższy, a takim jest Howard, gdyż jest niższy o około 15cm od swojego rywala. Również nie można zapominać o tym, iż John potrafi mocno uderzyć. Postawię ryzykowanie, John Howard TKO 3 runda.

Typujący LaFlare: Mateusz

Typujący Howarda: Marek, Michał, Damian, Krzysztof, Patryk

 

Ramsey Nijem (9-4) vs. Beneil Dariush (7-0)

Damian: W tym starciu wydaje się, że Ramsey ma więcej do stracenia, bo w ostatnich trzech walkach wygrał ostatnią. Natomiast Dariush ma czysty rekord w swoim debiucie na UFC Fight Night 35 z Charliem Brennemanem . Oboje w swojej karierze poddawali i nokautowali przeciwnkiów. Beneil tylko pierwszą swoją walkę wygrał przez decyzję. Dużym faworytem jest w tym starciu Dariush i ja również będę za tym, że po mocnej wymianie w stójce, walka zejdzie do parteru i zakończy się w pierwszej rundzie poddaniem Beneila na Nijemie.

Typujący Nijema: Michał, Patryk

Typujący Dariusha: Mateusz, Marek, Hubert, Krzysztof

 

Daniel Omielańczuk (16-3-1) vs. Jared Rosholt (9-1)

Krzysztof: Wydaje się za najważniejszym aspektem tej walk będą zapasy. Daniel szlifował je w stanach w AKA i po powrocie do Polski w Ankosie Zapasy, więc wydaję się być przygotowany do tej walki. Dla obu Panów będzie do druga walka w największej organizacji na świecie, obaj wygrali swoje pierwsze walki Daniel znokautował Nandora Guelmino, a Jared wypunktował Walt Harris. Mój prognostyk na walkę to zwycięstwo Daniela, dzięki obronom przed sprowadzeniami oraz punktowaniem Amerykanina w stójce. Daniel, decyzja.

Typujący Omielańczuka: Michał, Marek, Hubert, Mateusz, Damian, Patryk

Typujący Rosholta: