Organizacja UFC nominowała do nagrody takich zawodników jak: Anthony Smith, Israel Adesanya, Alexander Hernandez i Thiago Santos. Głosy można oddawać w komentarzach pod filmem na Instagramie UFC.

Anthony Smith (31-13) staje się coraz bardziej rozpoznawalnym zawodnikiem. Przebojem wdarł się do czołówki wagi półciężkiej, pokonując po drodze Rashada Evansa (19-8-1) i Mauricio Ruę (26-11), a w ostatniej walce pokonał Volkana Oezdemira (15-3). Głośno domaga się walki z Jonem Jonesem (23-1).

Israel Adesanya (15-0) to utalentowany kickbokser, który wydaje się nie do zatrzymania. 13 swoich walk zakończył nokautem i w efektownym stylu toruje sobie drogę po pas kategorii średniej. W ostatnim pojedynku pokonał przez nokaut Dereka Brunsona (18-7). W ciągu 2018 roku wygrał cztery walki.

Alexander Hernandez (10-1) ma passę ośmiu zwycięstw z rzędu. Podczas pierwszej walki w UFC w spektakularny sposób pokonał Beneila Dariusha (14-4), nokautując go w zaledwie 42 sekundy. Cztery miesiące później wygrał pojedynek na pełnym dystansie z Olivierem Aubin-Mercierem (11-3).

Thiago Santos (20-6) ma serię trzech wygranych z rzędu. W ostatnim pojedynku efektownie pokonał Jimiego Manuwę (17-5) posyłając go na deski w drugiej rundzie. W następnym pojedynku zmierzy się z Janem Błachowiczem (23-7) w main evencie gali UFC w Pradze.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Who was the breakthrough star of 2018? Cast your vote ⤵️

Post udostępniony przez ufc (@ufc)

źródło: instagram/ufc