Prowadzona głównie w parterze walka dotrwała do decyzji. Sędziowie wypunktowali jednogłośne zwycięstwo Vince’a Moralesa (29-28).

Z początku zawodnicy ostrożnie rozglądali się za luką w grze rywala. Wymieniali pojedyncze ciosy. Obaj byli ruchliwi. Morales skracał dystans z sierpowymi. Był dystansowany prostymi. Zahabi zmieniał style, żeby zdezorientować.

Aiemann po przerwie już tak nie ustępował pola. Sam starał się nadawać tempo. Nadal panowie darzyli się dużym szacunkiem. Nikt nie chciał dopuścić się większej agresji. Po paru minutach Kanadyjczyk obalił. Nie wyszło z tego nic więcej.

Wchodząc w finalną odsłonę starcie na pewno było wyrównane. Ostatnie chwile pojedynku były decydujące. Morales często trafiał kombinacjami bokserskimi. Ze strony oponent wychodziły pojedyncze kontry. Zahabi udanie przeiósł walkę do parteru, lecz nie na długo. Dalej oglądaliśmy szermierkę stójkową.