Po świetnym, pięciorundowym widowisku, Mateusz Gamrot okazał się być lepszym zawodnikiem od Armana Tsarukyana!

Runda 1:

Dwa proste Armana Tsarukyana. Wysokie kopnięcie. Kombinacja kickbokserska w wykonaniu Ormianina. Próba sprowadzenia w wykonaniu Tsarukyana, doskonale jednak wybroniona przez Mateusza Gamrota! Polak próbował skontrować swoją próbą sprowadzenia, jednak nie zdołał wyhaczyć nogi przeciwnika. Duża dynamika i wiele akcji w grapplingu. Kopnięcia po stronie Armana na różnych płaszczyznach. Udane sprowadzenie w wykonaniu Armana. Mateusz próbował wstać, finalnie zdołał to zrobić i zająć plecy przeciwnika pod siatką! Chęć sprowadzenia po stronie Polaka, lecz nieudana. Walka powróciła na środek klatki. Potężne wysokie kopnięcie po stronie Ormianina. Lowkick Armana, po chwili akcja poprawiona. Przechwycone kopnięcie przez Gamrota, nie zdołał jednak sprowadzić walki do parteru. 1-2 Gamrota, middlekick Tsarukyana. Ponowne szukanie parteru przez Tsarukyana, lecz nieudane.

Runda 2:

Przechwycone kopnięcie przez „Gamera”, wykorzystane do spuszczenia dwóch ciosów na głowę przeciwnika. Akcja bokserska Gamrota, choć Polak miał wyraźne problemy z celnością, gdyż szybkość Tsarukyana była zbyt duża. Lowkick Armana. Potężne kopnięcia w wykonaniu Armana, celowane w korpus. Lowkick Ormianina. Nieudane sprowadzenie w wykonaniu Armana. Prawy Tsarukyana. Przepychanie się w zapasach, zainicjowane przez Tsarukyana. Po chwili jednak próbę odpuścił. Arman szukał możliwości rozerwania uchwytu łokciem, choć Polak sprawnie uniknął nadchodzącego ciosu. Kolejny mocny middlekick wylądował na korpusie Mateusza. Niecelny obrotowy backfist w wykonaniu Tsarukyana. Kopnięcie na kolano po stronie polskiego zawodnika.

Runda 3:

Już od pierwszych sekund, Tsarukyan wyprowadził mocnego middle’a. Gamrot ruszył z szarżą ciosów, szukając dojścia do klinczu. Lowkick w wykonaniu Armana. Zryw Ormianina, niecelny cios. Dobry unik Gamrota przed prostymi rywala. Szukanie sprowadzenia za jedną nogę przez „Gamera”, lecz ponownie nieskuteczne. Dobry cios kontrujący Mateusza, który nieco zachwiał rywalem. Sprowadzenie po stronie Polaka, zajęcie pleców. Po chwili kontroli, Ormianin się jednak zdołał wyswobodzić i wrócić na nogi. Ponowna próba rzutu przez biodro w wykonaniu Gamrota zakończona fiaskiem. Dobry odrzut bioder w odpowiedzi na próbę sprowadzenia po stronie Armana. Obrotówka na korpus po stronie Ormianina. Potężne kopnięcia Tsarukyana powróciły do łask i lądowały na bebechach Polaka.

Runda 4:

Prawy Gamrota. Wymiany ciosami, dobra i celna kombinacja bokserska po stronie Ormianina, po której Mateusz błyskawicznie ruszył po sprowadzenie, którego jednak nie był w stanie sfinalizować. Dobry cios w wykonaniu Polaka, który zaskoczył nieco rywala. Kopnięcie Armana. Po jednym z kopnięć Armana, Gamrot wylądował na macie, co błyskawicznie wykorzystał oponent do zejścia w parter. Gamrot jednak szybko postarał się obrócić pozycję, zajmując plecy oponenta. Rozbita twarz Ormianina, widoczne zmęczenie na jego twarzy, rozpaczliwy wzrok szukający odpowiedzi na trapiące go pytanie ile zostało czasu do końca rundy. Nie przeszkodziło to jednak Armanowi w poszukaniu kolejnego mocnego kopnięcia, które zainkasował Polak, choć po sekundzie był w stanie sprowadzić przeciwnika i zająć jego plecy. Szukanie duszenia zza pleców w wykonaniu Mateusza, jednak Tsarukyan był w stanie wyswobodzić się z uchwytu.

Runda 5:

Tempo walki wyraźnie spadło. Jedno z niskich kopnięć Armana wytrąciło Polaka z równowagi. „Gamer” jednak szybko wstał, nie pozwalając rywalowi na wykorzystanie sytuacji. Zejście po nogę po stronie Tsarukyana, lecz nieskuteczne. Udane sprowadzenie w wykonaniu Gamrota, dojście do pleców. Siłowanie się pod siatką o dogodną pozycję. Ormianin wyswobodził się z uchwytu. Błąd Armana z niecelnym backfistem, pod którym zanurkował Polak i szukał sprowadzenia, które jednak tym razem obronił przeciwnik. Szukanie zapasów przez Mateusza, lecz nieudane. Dobry odrzut bioder i podchwycenie szyi przez notowanego na 11 miejscu w rankingu kategorii lekkiej przeciwnika. Middlekick doszedł do korpusu polskiego zawodnika. Udane obalenie za dwie nogi, wyniesienie. Tsarukyan wstał, został jednak ponownie obalony. Gamrot za plecami. Obrócenie pozycji, kilka uderzeń na żebra Polaka wyprowadzone przez przeciwnika.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Mateusz Gamrota jako zwycięzcę, punktując 3x 48-47.