Waldo Cortes-Acosta nadal niepokonany. Zawodnik z Dominikany zadał dziesiątą porażkę Chase’owi Shermanowi w organizacji UFC.

Runda 1:

Dwa prawe Chase’a Shermana. Lewy Waldo Cortesa-Acosty. Lewy Amerykanina, poprawiony prawym lowkickiem. Lewy prosty niepokonanego zawodnika. Kombinacja 1-2 Dominikańczyka. Niskie kopnięcie Shermana, krótki prawy. Niskie kopnięcie Cortesa-Acosty. Prawy prosty Amerykanina. Lewy prosty zawodnika z Republiki Dominikany. Próba sierpowego z prawej ręki niepokonanego zawodnika, lecz poza celem. Zamachowy cep Cortesa-Acosty. Niskie kopnięcie Amerykanina, przechwycenie nogi. Podbródkowy zawodnika z Dominikany. Krótki prawy sierpowy Cortesa-Acosty. Klincz pod siatką zainicjowany przez zawodnika z USA. Chwila kontroli, zerwanie przez rywala. Prosty zawodnika z Dominikany. Udane sprowadzenie w wykonaniu Chase’a Shermana.

Runda 2:

Krótki lewy sierpowy Cortesa-Acosty. Dwa dobre sierpowe w jego wykonaniu. Kolejne uderzenia dochodził do głowy Amerykanina i wyraźnie go zraniły! Dominikańczyk nie ustawał w ataku, doświadczony rywal jednak sklinczował walkę, aby przetrwać trudne chwile. Niepokonany fighter zdołał zerwać klincz i wyprowadzał kolejne uderzenia, choć nieco obniżył tempo. Dwa podbródkowe Amerykanina, próba zapięcia klinczu pod siatką. Cortes-Acosta szukał także frontalnych kopnięć, co jakiś czas wyprowadzając ciosy sierpowe. Kolejny mocny atak zawodnika z Dominikany, przeciwnik rozbijany, ledwie przytomny, ale przetrwał. Podbródkowy, młot w stójce, huraganowy atak ciosami sierpowymi w wykonaniu Cortesa-Acosty! Rywal podłączony, stale jednak stał! Ani myślał się przewrócić.

Runda 3:

Krótkie niskie kopnięcie zawodnika z Dominikany. Dwa dobre sierpowe Chase’a Shermana. Sierpowy Cortesa-Acosty, wybroniony przez przeciwnika. Walka na niskim tempie, middlekick w wykonaniu Shermana. Mocny lewy sierpowy, wytrącił przeciwnika z równowagi. Już ponad 100 ciosów w głowę zainkasował Amerykanin, nadal znajdując się w pojedynku! Pojedyncze ciosy, celne uderzenia z obu stron. Lowkick w wykonaniu Shermana. Wymiana na ciosy sierpowe, celniejszy i skuteczniejszy zawodnik z Dominikany. Ostatnie sekundy walki zaznaczył aktywnością i presją Sherman, choć inkasował także kilka ciosów od swojego przeciwnika i middlekick.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Waldo Cortesa-Acostę jako zwycięzcę, punktując 2x 29-28, 30-27 na jego korzyść.