W niezbyt przyjemnej atmosferze dobiega końca współpraca między Amerykańską Agencją Antydopingową, a największą organizacją MMA na świecie. Sprawa dotyczy Conora McGregora.

Temat powrotu do klatki supergwiazdy UFC Conora McGregora (22-6), wywołuje wiele emocji w środowisku branżowym. Mimo tego, że w ostatnich czterech pojedynkach trzykrotnie musiał uznawać wyższość rywala, fani nie mogą doczekać się jego kolejnego występu. Przedstawiciele amerykańskiego giganta zdają sobie sprawę z tego, że rozstanie z Irlandczykiem nie leży w ich interesie. W ostatnim czasie głośno mówiło się o zestawieniu go z Michaelem Chandlerem (23-8). Sami zainteresowani starli się w mediach społecznościowych, co poskutkowało złożeniem przez „Notoriousa” wniosku o dołączenie do puli testowej USADA. 

Kilka dni temu szef agencji Travis Tygart, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że współpraca z organizacją nie zostanie przedłużona, a powodem jest kwestionowanie przez nią zasady o 6-miesięcznym okresie testowania zawodnika przed walką. Dodał również, że ta decyzja podważa cały postęp, jaki dokonał się w sporcie przez ostatnie 8 lat.

Zobacz także: USADA kończy współpracę z UFC!

W czwartek na konferencji prasowej odnośnie tej sprawy wypowiedzieli się przedstawiciele UFC – Jeff Novitzky i Hunter Campbell, którzy żądają przeprosin. 

Rozmowy, które przeprowadziłem z Conorem i jego lekarzem nie miały nic wspólnego z walką. Ich uzasadnione obawy dotyczyły tego, że już nigdy nie odzyska pełnej sprawności nogi. I powiem to jeszcze raz – to, co mu zrobili jest obrzydliwe! Dla podmiotu, który twierdzi, że ma pewien poziom honoru i uczciwości, wykorzystywanie go jako narzędzia medialnego do szerzenia fałszywej narracji jest niepokojące, obrzydliwe i myślę, że poniosą oni uzasadnioną odpowiedzialność prawną. Powinni zacząć się tym przejmować.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Panowie podkreślili również, że koniec umowy z USADA nie oznacza końca testowania zawodników i ogłosili początek współpracy z innym podmiotem – Drug Free Sport. Nowym administratorem programu antydopingowego będzie były agent FBI – George Piro. 

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: YouTube/UFC – Ultimate Fighting Championship, Twitter, fot. YouTube/UFC – Ultimate Fighting Championship