Dana White powiedział, co myśli na temat zmian w karcie głównej UFC 294 oraz kto zawalczy, jako następny o tytuł wagi średniej. Zdradził także, co napisał mu Islam Makachev w odpowiedzi, na wiadomość o zmianie rywala. 

Prezydent największej organizacji MMA na świecie, był gościem telefonicznym w programie The Pat McAfee Show. Podczas rozmowy z prowadzącym, odniósł się w mocnych słowach do oświadczenia wydanego przez USADA. Powiedział także, co myśli na temat zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie w karcie głównej gali zaplanowanej na 21 października. Dana White nie krył podekscytowania tym, jak finalnie wyglądają główne zestawienia. 

Kiedy dostajesz taką ofertę, to jest swego rodzaju okazja. Dla każdego z nich to jest okazja. Takie rzeczy czynią Cię wielkim, to legendarna sprawa. Wiesz, zrobić ten pojedynek ponownie. Islam i Volkanovski – pierwsza walka była niesamowita. Wszyscy chcieli zobaczyć rewanż, wszyscy pytali kiedy zestawimy ich ze sobą ponownie. A teraz przez to zastępstwo, to będzie prawdopodobnie najbardziej niespodziewany rewanż, to niewiarygodne.

Zobacz także: Usman vs. Chimaev na UFC 294!

Wyraził również dumę i słowa uznania, za profesjonalizm i mentalność, zawsze gotowych do akcji zawodników. 

Każdy zaangażowany w main i co-main event gali w Abu Dhabi to absolutna gwiazda. To znaczy: Islam przygotowany do innego gościa bierze Volkanovskiego, Volkanovski na chwilę przed walką bierze ponownie Islama. Później Kamaru Usman, który wskakuje do Khamzata Chimaeva, Khamzat Chimaev który akceptuje Usmana. Typ mentalności, który mają ci goście sprawia, że ten sport jest taki świetny, a fani za tym szaleją.

Główny sternik amerykańskiego giganta zdradził także, co napisał mu Islam Makachev (24-1), w odpowiedzi na zmianę przeciwnika tydzień przed wydarzeniem:

Co reprezentuje ten tytuł? Mam na myśli bycie najlepszym na świecie. A jeśli jesteś najlepszy na świecie, jaka różnica kto staje na przeciw Ciebie? Miałbym powiedzieć nie? Nigdy! Zróbmy to! 

W dalszej części rozmowy, na pytanie jednego z gości programu o to, czy zwycięzca pojedynku Usman – Chimaev może być przeciwnikiem Seana Stricklanda (28-5), w jego pierwszej obronie pasa, odparł jasno:

Tak. Ze względu na fakt, że zgodzili się w ostatnim momencie, zwycięzca dostanie walkę o tytuł. Pomijając kontuzje i inne rzeczy które mogą się wydarzyć.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Czy „Nigerian Nightmare” ma szansę zaskoczyć bukmacherów i zabrać „0” z rekordu Czeczena? Przypomnijmy, że obaj panowie są klasyfikowani w rankingu wagi półśredniej (do 77 kg). Dla Usmana zatem byłaby to szansa na starcie o mistrzostwo w drugiej kategorii wagowej.

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: The Pat McAfee Show, fot. Grafika: InTheCagePL | Zuffa LLC, Getty Images