Rewanż na szczycie kategorii półciężkiej i zarazem finał Grand Prix szykowany jest na galę Bellator 288.

Rewanżowy pojedynek pomiędzy aktualnym mistrzem kategorii półciężkiej Vadimem Nemkovem a pretendentem oraz drugim finalistą Grand Prix – Coreyem Andersonem szykowany jest na galę Bellator 288, która odbędzie się 18. listopada w Chicago. O zestawieniu doniósł Ariel Helwani w programie The MMA Hour.

Obaj zawodnicy spotkali się już w klatce drugiej siły w światowym MMA w połowie kwietnia bieżącego roku. Pięć sekund przed końcem trzeciej rundy doszło jednak do nieintencjonalnego zderzenia głowami, co skutkowało niezdolnością Nemkova do kontynuowania starcia, w konsekwencji czego potyczka została uznana za nieodbytą. Gdyby walka potrwała o pięć sekund dłużej – wyłoniono by zwycięzcę na podstawie technicznej decyzji.

Amerykanin przebojem wdarł się do czołówki Bellatora, w debiucie pokonując leciwego Melvina Manhoefa, następnie rozprawiając się w turnieju z byłym mistrzem ACA – Dovletdzhanem Yagshimuradovem, niedawno nokautując w zaledwie 51 sekund Ryana Badera, który aktualnie dzierży mistrzostwo wagi ciężkiej.

Rosjanin także spotkał się w klatce Bellatora z Baderem, nokautując go wysokim kopnięciem w 2020 roku, tym samym zdobywając mistrzowski pas. Szansę na title shota utorował sobie poprzednimi czterema zwycięstwami. Odkąd został mistrzem – wygrał dwie walki turniejowe – rewanżowy pojedynek z Philem Davisem oraz starcie z Juliusem Anglickasem.

Oprócz pojedynku w wadze ciężkiej, na gali Bellator 288 ujrzymy również pojedynek mistrzowski w dywizji lekkiej, gdzie świeżo upieczony mistrz – Patricky Pitbull stanie do pierwszej obrony pasa mierząc się z niepokonanym Usmanem Nurmagomedovem.

Zobacz także: Zabit Magomedsharipov wyjawia, że powodem sportowej emerytury były fałszywe obietnice organizacji UFC

źródło: mmafighting / Ariel Helwani