Po kontrowersjach związanych z trzecią odsłoną pierwszego etapu turnieju organizacji PFL, a konkretnie walką wieczoru pomiędzy Fabricio Werdumem a Renanem Ferreirą – Komisja z New Jersey uznała odwołanie byłego mistrza UFC za słuszne, zmieniając wynik walki na no contest.

W walce wieczoru gali PFL #3 2021 zmierzyli się dwaj Brazylijczycy – Fabricio Werdum Renanem Ferreirą. Już w jednej z pierwszych akcji, były mistrz UFC próbował przenieść walkę do parteru, co dobrze skontrował oponent, znajdując się z góry. Werdum zapiął jednak swój firmowy trójkąt nogami, który wydawało się, że jest naprawdę ciasny i to tylko kwestia czasu, aż przeciwnik odklepie i… odklepał dwukrotnie w bark swojego rodaka, po czym przeszedł do zadawania potężnych ciosów młotkowych, po których Fabricio puścił uchwyt. Próbując się skręcać, były mistrz wystawił się na jeszcze większe bombardowanie ze strony przeciwnika, co doprowadziło Werduma do utraty przytomności, a Ferreira został ogłoszony zwycięzcą i zawodnikiem, który dostaje +6 punktów w turnieju kategorii ciężkiej.

Werdum, po walce nie krył zdenerwowania, nie wychodząc nawet do werdyktu. W wywiadzie po gali był pewny swojego stanowiska, twierdząc, że jego przeciwnik odklepał duszenie i to on powinien zwyciężyć. Zapowiedział nawet wniesienie protestu. Jak się okazało – słusznie, gdyż werdykt pojedynku został zmieniony na no contest.

Co zmiana wyniku przez Komisję z New Jersey oznacza dla drabinki turniejowej? To nie pierwszy przypadek w tym roku, kiedy obaj zawodnicy kończą walkę z wynikiem no contest. Wówczas, obaj otrzymują po raptem jednym punkcie w tabeli turniejowej. Komunikat o zmianie, opatrzony w zaktualizowaną tabelę wyników turnieju kategorii ciężkiej opublikował oficjalny twitterowy profil organizacji PFL.

 „OFICJALNIE: Komisja z New Jersey zmieniła wynik walki Werduma z Ferreirą na brak decyzji. Według reguł PFL, obaj zawodnicy otrzymują 1 punkt w rozgrywkach wagi ciężkiej.”

Jak widać, czasami opłaca się rozpatrzyć pozytywnie protest zawodnika, jeśli jest słuszny. 

Zobacz także: Geoff Neal o przerwie od MMA: Moje ciało nie było gotowe

źródło: Twitter organizacji PFL