Marcin Lasota znalazł chwilkę czasu na odpowiedzenie na kila pytań przed galą ACB 24. Zapraszamy do czytania.

W ten weekend zawalczysz na gali ACB. Twoim rywalem będzie Isaac Pimentel. Co o nim sądzisz?
Isaac to doświadczony zawodnik i będzie na pewno wymagającym rywalem. Ja bardzo się cieszę, że zawalczę właśnie z Isaackiem, oczekiwałem trudnego rywala i jest to dla mnie wyzwanie, a ja lubię wyzwania. Trenowałem bardzo ciężko i jestem gotowy na tą walkę.

Na tej samej gali zawalczą Michał Andryszak oraz Aslamek Saidov i Adrian Zieliński z Arrachionu. Ma dla Ciebie to jakieś dodatkowe znaczenie?
Na pewno będzie raźniej i będziemy się wzajemnie dopingować, ale nie ma to dla mnie jakiegoś większego znaczenia. Ja tam będę ze swoim trenerem, naszym celem jest zwycięstwo i to jest dla mnie najważniejsze.

Na ile walk masz podpisany kontrakt z ACB i czy jest to kontrakt na wyłączność?
Kontrakt z ACB mam podpisany na 2 lata i jest to kontrakt na wyłączność.

Masz za sobą dwie walki dla Cage Warriors. Myślisz, że zawalczysz jeszcze dla tej organizacji
Z tego co wiem Cage Warriors zawiesiło swoją działalność i nie wiem kiedy reaktywują. CW wspominam bardzo dobrze ale teraz moim nowym pracodawcą jest ACB i tu chce wygrywa.

Twoja klubowa koleżanka, Karolina Kowalkiewicz, podpisała kontrakt z UFC. Jak oceniasz jej szansę przed debiutem?
Na to pytanie odpowiem tak: UFC zatrudniło przyszłą mistrzynię. Debiut Karoliny to będzie krok do wyznaczonego celu jakim jest pas.

A Ty myślisz o największej organizacji na świecie
Dla mnie najważniejsza jest teraz zbliżająca się walka i na tym się skupiam. Najważniejsze dla mnie jest teraz ACB.

Ostatnimi czasu sztab trenerski GB został powiększony o Łukasza Zaborowskiego. Jak Ci się układa współpraca z nowym trenerem?
Łukasz znałem już wcześniej, jest bardzo pozytywnym gościem. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Łukasz jest u nas od października, ale bardzo szybko się zaaklimatyzował i w tak krótkim czasie przekazał nam już kilka fajnych i cennych wskazówek. Myślę i jestem przekonany, że duet trenerski Zaborowski-Rogowski da nową jakość Gracie Barra Łódź.

Dzięki za wywiad i życzę powodzenia.
Na koniec chciałbym podziękować moim sponsorom siłowni: Chilli Fittnes oraz mojemu głównemu sponsorowi firmie SMMASH. Dziękuje również firmie EX-Platforma, która jest oficjalnym sponsorem Gracie Barra Łódź. Pozdrawiam wszystkich moich bliskich i trzymajcie kciuki w sobotę!

 

Grafika: Margraf – Marek Romanowski