Dricus Du Plessis ewidentnie trafił na radar aktualnego mistrza UFC w wadze średniej. Israel Adesanya postanowił skomentować wpis Afrykanera opublikowany tuż po ogłoszeniu jego starcia z Robertem Whittakerem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dricus Du Plessis (19-2) błyskawicznie wspina się po drabince wagi średniej UFC. Afrykaner ma za sobą pięć walk pod banderą amerykańskiego giganta i zajmuje aktualnie szóstą lokatę w rankingu dywizji do 84 kg. Nic dziwnego, że zwraca na siebie coraz częściej uwagę nie tylko fanów, ale i zawodników, dla których może być potencjalnym rywalem.

Dodatkowo Du Plessis nie gryzie się w język i z tego powodu narobił sobie już sporo wrogów w największej organizacji MMA na świecie. Swoimi wypowiedziami o tym, kto może być nazywany „prawdziwym afrykańskim mistrzem UFC” podpadł już m.in. Kamaru Usmanowi oraz Israelowi Adesanyi. Ten drugi w udzielonym po gali UFC 287 wywiadzie nie zostawił na Du Plessisie suchej nitki i zapowiedział, że jeśli tylko ten zapracuje na walkę o pas, to chętnie „wytrze nim matę”.

Zobacz także: Dricus Du Plessis zalazł za skórę mistrzowi UFC. „Chcę mu złoić tyłek” mówi Adesanya

Afrykaner szybko i buńczucznie odpowiedział swojemu oponentowi, że mając wsparcie całej Afryki nie musi się go bać.

Wygląda na to, że czeka nas ciąg dalszy przepychanek słownych miedzy panami. „Izzy” nie mógł się powstrzymać przed skomentowaniem ostatniego wpisu Dricusa, w którym ten odnosi się do ogłoszonej właśnie jego kolejnej walki, okrzykniętej już przez media „ostatnim przystankiem przed bojem o pas”. Du Plessis zmierzy się na UFC 290 z Robertem Whittakerem.

Du Plessis pisze: „Czyli mówicie, że jeszcze nie zasłużyłem na walkę o pas? Ok, potrzymajcie mi piwo i patrzcie na to!”

Tymczasem Adesanya dodaje: „Proszę, wygraj to”.

Zabrzmiało groźnie? Jak sądzicie, czy Dricus jest w stanie zagrozić byłemu mistrzowi i tym samym zdobyć przepustkę do title shota?

Kto wygra na UFC 290?
×

źródło: Twitter/Adesanya