Jako, iż rozpoczął się nowy miesiąc – prezentujemy aktualizację naszego rankingu polskich zawodników i zawodniczek MMA. Zgodnie z zapowiedzią, po miesięcznej przerwie, powraca kobieca lista bez podziału na kategorie wagowe.

Waga lekka:

Po świetnym występie na gali XTB KSW 78 nad mocnym Raulem Tutaraulim, Roman Szymański awansował o jedno oczko w wadze lekkiej, tym samym zamieniając się miejscami z Marcinem Heldem. Zawodnik z Poznania piastuje aktualnie czwartą pozycję w naszym rankingu. Ze względu na trzecią z rzędu porażkę, Borys Mańkowski zamienił się miejscem z Maciejem Kazieczką. „Diabeł Tasmański” okupuje na ten moment siódmą lokatę w wadze do 70 kg.

Waga średnia:

Kolejny udany występ w wadze średniej zagwarantował Tomaszowi Romanowskiemu awans o jedną pozycję. Tym samym spowodował spadek Rafała Haratyka na piąte miejsce. Obrona pasa organizacji FEN i kolejne dołożone do bilansu zwycięstwo przez nokaut sprawiło, że Piotr Kuberski podskoczył aż o dwie pozycje i wylądował na ósmym miejscu. Tym samym, Cezariusz Kęsik oraz Kamil Oniszczuk musieli spaść o jedno oczko.

Waga półciężka:

W kategorii do 93 kg doszło do wielu przetasowań, choć głównie w jej ogonie. Do rankingu powrócił Adam Kowalski i zajął ósme miejsce. Na dziewiątej pozycji zadebiutował Rafał Kijańczuk, co sprawiło, że Damian Piwowarczyk musiał osunąć się o dwie pozycje i ostatecznie wylądował na dziesiątym miejscu. Z rankingiem na ten moment pożegnali się Bartosz Szewczyk oraz Sergiusz Zając.

P4P:

W rankingu bez podziału na kategorie wagowe, Roman Szymański zajął miejsce Daniela Rutkowskiego. Poznaniak zadebiutował na dziesiątym miejscu.

P4P kobiet:

Karolina Kowalkiewicz dwiema wiktoriami w oktagonie UFC utorowała sobie powrót na szczyt rankingu kobiecego bez podziału na kategorie wagowe. Drugie miejsce zajęła Ewelina Woźniak, na wysokich pozycjach znalazły się również Karolina Wójcik oraz Karolina Sobek.

Przypominamy, że w rankingu znajdują się wyłącznie zawodnicy oraz zawodniczki, którzy w przeciągu ostatniego roku stoczyli minimum jeden pojedynek.

Pełen ranking znajduje się do wglądu TUTAJ.

Autorzy: Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha, Marek Romanowski, Michał Malinowski