Jak już was informowaliśmy organizacja Ultimate Fighting Championship na UFC 250 planuje starcie obecnego mistrza w kategorii koguciej Henry’ego Cejudo (15-2) z Jose Aldo (28-6).

Ten pojedynek od początku budzi ogromne kontrowersje w świecie mieszanych sztuk walki. Głównym tego powodem jest fakt, że Brazylijczyk dostał walkę o pas po nieudanym debiucie w kategorii do 61 kilogramów. Do tego należy dodać, że posiada on serię dwóch porażek z rzędu. Swoje zdanie na temat tej konfrontacji wyraził Aljamain Sterling (18-3), który sam miał nadzieję na pojedynek z mistrzem.

„Walka, o którą nikt nie pytał, i która nikogo nie interesuje.”

„Funk Master” aktualnie zajmuje drugie miejsce w rankingu UFC w dywizji do 61 kilogramów. Obecnie posiada passę 4 wygranych z rzędu. W swoim poprzednim boju na UFC 238 wypunktował Pedro Munhoza (18-4).

„Junior” jest prawdziwą legendą na światowej scenie MMA. W latach 2011-2015 był niekwestionowanym czempionem w wadze piórkowej. W swojej bogatej karierze stoczył wiele wspaniałych batalii. W ostatnim występie na UFC 245 przegrał przez decyzję z Marlonem Moraesem (23-6-1).

Amerykanin jest złotym medalistą olimpijskim z Pekinu w zapasach stylu wolnego. Do UFC trafił w 2014 roku i na UFC on FOX 13 wypunktował Dustina Kimurę (11-3). Jest on również byłym mistrzem w dywizji muszej oraz obecnym posiadaczem pasa mistrzowskiego w kategorii koguciej. To trofeum zdobył na UFC 238, gdzie pokonał przez TKO wspomnianego już Marlona Moraesa (23-6-1)

źródło: Twitter