Badurek vs. Shakalova – jak zakończy się walka pań na FEN 33? Typowanie i kursy

341

Karta gali FEN 33 zniosła wiele ciosów, m.in. wypadnięcie z rozpiski mistrzów Wójcika i Magarda oraz inne roszady personalne w pozostałych zestawieniach. Ostatecznie jednak zobaczymy całkiem ciekawe walki, a wśród nich bój między Izabelą Badurek i Ekateriną Shakalovą. Właśnie ten pojedynek wzięliśmy dziś na tapet. Zapraszamy na typowanie oraz do obstawiania na eFortuna.pl.

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 210 zł oraz bonus od depozytu do 2000 złotych!

Kamil P.: Shakalova to zawodniczka, której sportem bazowym są zapasy, mogące sprawić wiele kłopotów reprezentantce Polski. 23-latka w swoim ostatnim starciu z dużą łatwością pokonała Różę Gumienną, natomiast Badurek zwyciężyła w pojedynku z Anitą Bekus (po sporym skandalu sędziowskim). Po stronie Izy będą warunki fizyczne, z których powinna korzystać, chcąc zwyciężyć w tej walce. Nie wydaje mi się jednak, aby była w stanie pokonać swoją przeciwniczkę. Ukrainka to solidna zapaśniczka. Będzie kontrolować walkę z góry i zwycięży przez decyzję sędziów.

Paulina: Bardzo ciekawe starcie na polskiej scenie kobiecego MMA. Obie zawodniczki bardzo dobrze czują się w technikach chwytanych, obie także dysponują dużą tężyzną fizyczną. O ile ostatnio Shakalova zadbała o kondycję na trzy rundy, o tyle pod znakiem zapytania stoi ten czynnik u Badurek. Wiemy, że może być z tym bardzo dobrze (walka z Bekus) lub dość słabo (walka z Lubońską). Ważnym aspektem jest tutaj zakontraktowany limit do 61 kg, w którym obie zawodniczki czują się jak ryba w wodzie. Czekamy zatem na starcie grapplerki i judoczki. A kto wie, może walka ta odbędzie się w stójce? W takiej sytuacji doświadczenie i przekrojowość będą po stronie Izy. Mój typ, to wygrana Izabeli Badurek przez decyzję.

Olimpia: Starcie kogucich na FENie z pewnością zapowiada się ciekawie. Tylko czy na pewno dla Polki? Ukrainka obnażyła ostatnio formę Róży Gumiennej na Babilonie i może faktycznie, przed tym starciem, byłaby underdogiem, gdyby miała walczyć najpierw z Badurek, ale teraz mało kto tak to widzi. Dla Shakalovej walka na Babilon MMA była trzecim zwycięstwem z rzędu, tymczasem Badurek przed walką z Bekus zaliczyła dwie przegrane. Gabarytowo Ukrainka jest mniejsza od Polki, ale jej zapasy stoją na wysokim poziomie. Jeśli będzie potrafiła kontrolować starcie w parterze, a zapewne do tego będzie zmierzać, to wygra na punkty.

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Badurek: 2.41
Shakalova: 1.50

Chcesz obstawiać gale UFC, KSW, FEN czy Oktagon MMA? Zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.