„Big” John McCarthy: „Drastyczne zrzucanie wagi jest dziś większym problemem w MMA niż doping”

105

„Big” John McCarthy, czyli jeden z najlepszych sędziów MMA na świecie gościł niedawno w audycji MMAjunkie Radio gdzie poruszono między innymi temat cięcia wagi przez zawodników.

McCarthy odniósł się do kontrowersyjnego ważenia Daniela Cormiera przed UFC 210, w programie zdradzono ponadto że „DC” w trakcie walki ważył 107 kg, jest to 14 kg więcej niż dzień wcześniej w momencie ważenia.

Praktycznie wszyscy zawodnicy MMA ścinają wagę a to negatywnie wpływa na ich zdrowie. Skutki uboczne zwykle pojawiają się po zakończeniu sportowych karier.

„Big John” wypowiedział się także na temat stosowania niedozwolonych substancji przez zawodników MMA:

Nie chce żeby to zabrzmiało źle, doping nie jest dobry. Ale pokażcie mi walkę w której zawodnik na dopingu prawie zabiłby swojego przeciwnika tak jak robi to drastyczne cięcie wagi. Póki co w UFC nikt jeszcze nie zapłacił najwyżej ceny za zrzucanie kilogramów ale były już dramatyczne sytuacje z tym związane. Trzeba jak najszybciej zacząć działać w tym kierunku, wprowadzić limity i regulacje.

Przypomnijmy że dwa lata temu w wieku 21 lat zmarł Chiński zawodnik organizacji ONE Championship Yang Jian Bing który poprzez drastyczne ścinanie kilogramów doprowadził do niewydolności nerek.

źródło: MMAJunkie.com
foto: YouTube