BJ Penn w kolejnym pojedynku dla UFC zmierzy się Nickiem Lentzem

133
źródło: YouTube/UFC

Legendarny BJ Penn (16-14-2) mimo, że ostatnio nie ma najlepszej passy to postanowił po raz kolejny spróbować swoich sił w oktagonie. Jego rywalem ma być Nick Lentz (30-10-2). Tą informację potwierdził w rozmowie z dziennikarzami Dana White.

„Prodigy” jest byłym mistrzem Ultimate Fighting Championship w wadze lekkiej oraz półśredniej. Przez lata swojej wspaniałej kariery toczył wiele emocjonujących pojedynków z najlepszymi zawodnikami na świecie. W 2015 roku został członkiem galerii sław UFC. Ostatni pojedynek wygrał prawie 9 lat temu, gdzie na UFC 123 znokautował Matta Hughesa (45-9). Obecnie posiada niechlubną serię siedmiu porażek z rzędu. W ostatnim występie na UFC 237 został wypunktowany przez weterana Claya Guidę (35-18).

„The Carny” zadebiutował w UFC w 2009 roku na gali o numerze 103, gdzie wygrał na punkty z Rafaello Oliveirą (17-8). Przez 10 lat w organizacji stoczył wiele dobrych pojedynków. W swoim poprzednim starciu na UFC  on ESPN+10 przegrał przez TKO z Charlesem Oliveirą (27-8).

Na ten jeszcze nie znamy terminu oraz miejsca, gdzie miałaby odbyć się ta konfrontacja.

źródło: mmajunkie.com