Chael Sonnen z czarnym pasem brazylijskiego Jiu-Jitsu

źródło: twitter.com

Amerykanin szerszej publiczności jest znany przede wszystkim z występów w MMA, a jego bazową dyscypliną są zapasy, które trenował na studiach. Jednak 41-letni zawodnik od wielu lat trenował BJJ pod okiem jednego z najlepszych trenerów, co zaowocowało w ostatnich dniach zdobyciem czarnego pasa.

Walczący zawodowo w MMA od 1997 roku Chael Sonnen (30-16) stoczył w UFC 14 pojedynków, gdzie trzykrotnie był pretendentem do pasa mistrzowskiego. Od 2016 roku związany jest z organizacją Bellator, w której pokonywał takich weteranów jak Wanderlei Silva (35-14) czy Quinton Jackson (38-13). Podczas ostatniego występu w październiku 2018 roku został znokautowany w pierwszej rundzie przez Fedora Emelianenko (38-5).

Zobacz także: Fedor Emelianenko w wielkim stylu nokautuje Chaela Sonnena [WIDEO]

Od 9 lat The American Gangster trenował Brazylijskie jiu-Jitsu pod okiem bardzo utytułowanego mistrza BJJ – Fabiano Shernera, w Gracie-Barra Portland. Kilka dni temu klub pochwalił się efektami tej współpracy.

Gratulacje dla zwycięzcy superfight’u w turnieju ADCC @ChaelSonnen za zdobycie czarnego pasa!

W ciągu ostatnich lat Chael Sonnen startował, z różnymi efektami, w kilku turniejach BJJ, a nawet założył własną organizację: Submission Underground grappling. Jak widać wiek nie przeszkadza mu w dalszym rozwoju.

 

źródło: bjpenn.com, sherdog.com, twitter.com