Prawdopodobnie w tym roku dojdzie do bardzo interesującego pojedynku w wadze piórkowej. Jak już was informowaliśmy organizacja UFC jest zainteresowana zestawieniem walki pomiędzy Brianem Ortegą (14-1) a Chan Sung Jungiem (15-5).

Amerykanin w rozmowie z bjpenn.com wyraził chęć takim starciem oraz potwierdził zainteresowanie Ultimate Fighting Championship taką konfrontacją.

Walka nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale jestem nią bardzo zainteresowany. W ostatnim boju w imponującym stylu pokonał Renato Moicano, ale jeżeli spojrzysz na jego ostatnie pojedynki to widzimy, że miesza wygrane z przegranymi. Teraz należy mu się kolejna porażka. Oktagon to jest to miejsce do którego należę, i chcę jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę.

powiedział Brian Ortega.

Front Page MMA podało informację, że Ortega chce, aby taki pojedynek odbył się na UFC 244 lub UFC 245.

„The Korean Zombie” na swoim instagramie przyjął to wyzwanie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

If you want, anywhere. #kz

Post udostępniony przez 정찬성 (@koreanzombiemma)

„Jeżeli tego chcesz, zróbmy to gdziekolwiek.”

Chan Sung Jung jest niezwykle solidnym zawodnikiem na światowej scenie mieszanych sztuk walki. W ostatnim występie na UFC on ESPN+12 pokonał przez TKO w 1 rundzie Renato Moicano (13-3-1).

„T-City” do niedawna był zawodnikiem niepokonanym. Pierwszej porażki doznał w swoim poprzednim pojedynku, do którego doszło na UFC 231. Przegrał wtedy przez techniczny nokaut z mistrzem wagi piórkowej Maxem Hollowayem (21-4).

źródło: bjpenn.com, Twitter