W miniony weekend na UFC 256 do klatki powrócił Charles Oliveira (30-8) pokonał na punkty Tony’ego Fergusona (25-5) wskakując do ścisłej czołówki w wadze lekkiej.

Brazylijczyk w wywiadzie po walce wyraził chęć walki o pas mistrzowski ze zwycięzcą walki Conor McGregor (22-4) vs. Dustin Poirier (26-6), do której dojdzie już w styczniu podczas UFC 257. Dodał również, że Khabib Nurmagomedov (29-0) nie powróci już do klatki.

Khabib przysiągł na grób ojcu że już nie powróci do klatki zachowując się jak mężczyzna. Uważam, że on już nie wróci. Gaethje może walczyć ale ja chcę się zmierzyć ze zwycięzcą Conor vs. Poirier. Mam passę ośmiu wygranych z rzędu, z czego siedem walk kończyłem przed czasem. Ja kończę walki i nie zostawiam decyzji w rękach sędziów. Zasługuję na to, aby walczyć o pas.

powiedział Charles Oliveira.

Charles Oliveira większość swoich walk kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych. Obecnie jest na fali ośmiu wygranych z rzędu. Z Ultimate Fighting Championship jest związany już od 10 lat.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Irlandczyk byłym mistrzem w wadze piórkowej i lekkiej. W swoim poprzednim występie na UFC 246 w zaledwie 40 sekund pokonał przez techniczny nokaut Donalda Cerrone (36-15).

Dustin Poirier jest niezwykle efektownie walczącym zawodnikiem. W swojej karierze stoczył wiele emocjonujących batalii. W ostatnim boju na UFC on ESPN 12 wypunktował Dana Hookera (20-9).

Gala UFC 257 odbędzie się 23 stycznia.

Zobacz także: Ivan Buchinger vs. Piotr Niedzielski na gali OKTAGON MMA 20

źródło: mmajunkie.com