Mimo, że Conor McGregor ostatnimi czasy nie bywa zbyt aktywny w oktagonie, w przeciągu minionego roku udało się mu zarobić ogromną kwotę aż 180 milionów dolarów. Warto jednak podreślić, iż znaczna część z tych dochodów (158 milionów) pochodzi z działalności poza sportowej. 

Jak co roku, dwutygodnik Forbes opublikował ranking sportowców, którzy najwięcej zarobili w przeciągu roku. Tym razem pod lupę wzięto okres od maja 2020, do maja 2021. Conor McGregor znalazł się na pierwszym miejscu, wyprzedzając największe gwiazdy piłki nożnej, koszykówki, futbolu amerykańskiego, czy tenisa. Poniżej znajdziecie pierwszą dziesiątkę.

  1. Conor McGregor – 180 milionów $
  2. Lionel Messi – 130 milionów $
  3. Cristiano Ronaldo – 120 milionów $
  4. Dak Prescott – 107,5 miliona $
  5. LeBron James – 96,5 miliona $
  6. Neymar – 95 milionów $
  7. Roger Federer – 90 milionów $
  8. Lewis Hamilton – 82 miliony $
  9. Tom Brady – 76 milionów $
  10. Kevin Durant – 75 milionów $

Zobacz także: Conor McGregor wysoko na liście najbogatszych sportowców Forbesa

„Notorious” powróci do klatki amerykańskiego giganta już w lipcu, by po raz trzeci skrzyżować rękawice z Dustinem Poirierem. Patrząc na powyższe zestawienie, śmiało można stwierdzić, iż Irlandczyk nie walczy wyłącznie dla pieniędzy, natomiast z chęci udowodnienia tysiącom kibiców – jak i samemu sobie – iż jest po prostu lepszym fighterem, a ostatnia porażka była jedynie wypadkiem przy pracy.

Źródło: Forbes.com