Choć wiemy już, z kim stoczy najbliższą walkę w Oktagon MMA Karlos Vemola, to nie da się pominąć faktu, iż w gronie zaproponowanych mu rywali znalazło się „Bijące serce KSW”, czyli Michał Materla. Czyżby były mistrz polskiej organizacji szykował się na zmianę pracodawcy?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Otrzymałem dwóch mocnych rywali do wyboru. Wspomnę o jednym z nich. Polska legenda.

powiedział Karlos Vemola w rozmowie z Extrifit, która rozpętała lawinę spekulacji o tym, czy Michał Materla opuści szeregi KSW i zwiąże się z nową organizacją.

Polak ma w ostatnim czasie sporo problemów poza klatką, co wpływa też na formę, jaką prezentuje w walce. I choć wreszcie zakończyła się trwająca przez ostatnich kilka lat sprawa „Cipao” w prokuraturze (w ubiegłym miesiącu został on oczyszczony z zarzutów), to inne kwestie nadal mają na niego negatywny impakt. Michał nie ukrywa, że szwankuje mu zdrowie, ale jednocześnie nie potrafi zrezygnować z adrenaliny towarzyszącej zawodowej aktywności w MMA. Nie słucha więc głosów swoich bliskich i części fanów, którzy wzywają go do przejścia na emeryturę.

Również jego pracodawca zastanawia się nad tym, czy powinien kontynuować karierę. Co prawda w ubiegłym miesiącu Materla pokonał w walce wieczoru gali XTB KSW 78 Kendalla Grove’a, ale zrobił to w słabym stylu, co oczywiście można było wytłumaczyć problemami zdrowotnymi, jakich doświadczył w ostatnich dniach przed galą. Wiemy również, iż kontrakt Berserkera z największą organizacją MMA w Polsce właśnie się zakończył, o czym poinformował on sam w wywiadzie po KSW 78. Jednocześnie pytany o przyszłość Materli w KSW dyrektor sportowy – Wojsław Rysiewski – przyznał, że czeka ich rozmowa na ten temat.

Zobacz także: „Podziwiałem go. Jak zraniony wilk walczył do końca” – Mamed Khalidov w superlatywach o występie Materli na XTB KSW 78

Trudno się zatem dziwić, że Michał może rozglądać się za opcjami awaryjnymi. Być może jedną z nich okaże się Oktagon MMA? Tak przynajmniej wynika ze słów Karlosa Vemoli.

Otrzymałem dwóch mocnych rywali do wyboru. Wspomnę o jednym z nich, jest nim Michał Materla. Polska legenda. Wszystko jest w trakcie negocjacji. Na pewno nie wybieram sobie rywala. Chcę twardej walki.

zdradził ulubieniec naszych południowych sąsiadów w wywiadzie dla Extrifit.

Ewentualne dogranie takiego zestawienia mogłoby być niezłym prztyczkiem w nos KSW, bo walka miała odbyć się na gali w Libercu, zaplanowanej na połowę kwietnia, zatem miesiąc po debiucie polskiej organizacji w Czechach, dokładnie w tym samym mieście. Jak widać, Oktagon MMA nie ma zamiaru ułatwiać życia polskiemu konkurentowi.

Tymczasem jednak Vemola zmierzy się na Oktagon 41 z Alem Matavo, a jeśli z nim wygra, to dwie gale później stanie do rewanżu z Partrikiem Kinclem. Czy to oznacza, że rozmowy o współpracy Michała Materli z Oktagonem zakończyły się? To zapewne okaże się wkrótce.

źródło: Oktagon MMA, Extrifit