Daniel Rutkowski konsekwentnie zrealizował swój plan w klatce i w starciu z Adrianem Zielińskim odniósł jednogłośne zwycięstwo, broniąc pasa Babilon MMA oraz zdobywając tytuł Fight Exclusive Night.

Po pierwszej wymianie ciosów Daniel Rutkowski wcisnął Adriana Zielińskiego w siatkę i poszukał obalenia. Udało się i dość szybko Rutek znalazł dominująca pozycję nad rywalem. Zawodnikowi z Olsztyna udało się jednak podnieść walkę, ale Daniel wcisnął go ponownie w siatkę, gdzie przez dłuższą chwilę obaj pracowali mocno zwarci. Rutkowski ponownie obalił, ale rywal natychmiast wstał. Walka nie wychodziła spod siatki do końca pierwszej rundy.

Wraz z rozpoczęciem drugiej rundy Rutek poszedł ponownie szybko po nogi i chwilę później wyniósł Zielińskiego i powalił na matę, szukając dogodnej pozycji do zdominowania rywala. Adrian z wielkim trudem wyszedł z opresji. Ponownie mogliśmy oglądać dużo zapaśniczej pracy pod siatką. Na rozerwaniu Rutkowski trafiał celnie w głowę przeciwnika.

W trzeciej rundzie przez pierwsze dwie minuty walka toczyła się w stójce. Zawodnicy wymieniali się pojedynczymi ciosami i kopnięciami. W połowie tej odsłony Rutek wcisnął Zielińskiego w siatkę, ale ten skutecznie bronił się przed obaleniem, wykorzystując klatkę za plecami.

W czwartej rundzie obaj ruszyli od początku bardzo agresywnie, jakby zupełnie nie byli zmęczeni przewalczonymi już 15- toma minutami. Walka po minucie trafiła na matę, gdzie Zieliński próbował dźwigni na rękę, potem na nogę. Rutkowski konsekwentnie szukał szansy dla siebie w mocnej pracy zapaśniczej.

W piątej rundzie Rutkowski odwoływał się przede wszystkim do zapasów, wiedząc, że Zieliński ma jeszcze siłę, aby zaskoczyć mocnym ciosem. Adrian podkręcał tempo, ale Rutek skutecznie psuł mu wszelkie odważniejsze akcje. Ostatnie dwie minuty Zieliński spędził na rozpaczliwych próbach zerwania klinczu i wydostania się z klatki.

Sędziowie wskazali zwycięstwo Daniela Rutkowskiego jednogłośną decyzją, punktując 50-45, 48-47, 50-45.