Dillon Danis i członkowie ekipy Khabiba otrzymują dodatkowe zawieszenie

blogs.rdxsports.com

Gala UFC 229 zostanie zapamiętana na długo. Jednak nie wydarzenia sportowe, a awantura po walce wieczoru do tego doprowadziła.


Conor McGregor (21-4) i Khabib Nurmagomedov (27-0) są zawieszeni i czekają na posiedzenie komisji, które odbędzie się 10 grudnia. Sankcje dotknęły również członków drużyn obu zawodników, a mianowicie Dillona Danisa, Zubaire Tukhugova i Abubakara Nurmagomedova.

Wszyscy trzej dostali tymczasowe zawieszenie i mieli stawić się w środę na posiedzeniu komisji, jednak żaden z nich się nie pojawił. Zawieszenie zostało przedłużone do 10 grudnia.

Uczestnictwo Abubakara i Tukhugova w awanturze było wielokrotnie nagrywane i upubliczniane, ale to, jak bardzo Danis był zaangażowany, nie zostało wyjaśnione. Według komisji stanu Nevada, Danis zrobił coś, aby sprowokować obecnego mistrza kategorii lekkiej. Sytuację wyjaśniła szefowa komisji Caroline Bateman.

Dowody video ujawniają, że natychmiast po zakończeniu głównego wydarzenia, Danis, który był w narożniku McGregora, kilkukrotnie kiwnął w stronę Nurmagomedova. Kierował w stronę zawodnika nieprzyzwoite gesty.

Mimo groźby zwolnienia, Tukhugov wciąż jest zawodnikiem UFC. Z kolei Abubakar i Danis walczą dla PFL i Bellator.

 

źródło: bloodyelbow.com