Niedawno dowiedzieliśmy się, że największa organizacja MMA na świecie wróci do Europy. Z oficjalnych komunikatów wynika, że w marcu mają pojawić się ze swym wydarzeniem w Londynie. Na ten moment oficjalnie znamy tylko datę i miejsce jednej z kolejnych numerowanych gal. Jednak „ptaszki twitterowe” zaczynają ćwierkać, że trwa finalizacja negocjacji pierwszej dużej walki na tę kartę…

Zobacz także: UFC wraca do Europy! Poznaliśmy lokalizację i datę 286. edycji

Wspominaną nowiną na właśnie tej platformie podzielił się Brett Okamoto, czyli dziennikarz ESPN. Jak ona brzmi? Ano tak, że już 18 marca w Londynie na UFC 286 ma dojść do pojedynku między Marvinem Vettorim (18-6) a Romanem Dolidze (12-1). Jeśli rzeczywiście doszłoby do takiego starcia, to wówczas mielibyśmy w stolicy Wielkiej Brytanii bój pomiędzy numerem 4 a 8 z rankingu z kategorii średniej.

Ostatnim razem Włocha w oktagonie UFC widzieliśmy 3 września, kiedy to zmierzył się z Robertem Whittakerem (24-6). Wówczas przegrał po trzech rundach przez jednogłośną decyzję sędziów. Dla odmiany Roman Dolidze pojedynkował się 3 grudnia. W drugiej rundzie pokonał przez TKO Jacka Hermanssona (23-8).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mówiąc o konfrontacji tych zawodników warto zauważyć, że „The Italian Dream” w ostatnich 4 walkach przeplatał zwycięstwa z porażkami, a jego możliwy najbliższy przeciwnik zanotował same wygrane we wspomnianym okresie.

Źródło: Brett Okamoto/Twitter