DONIESIENIA: Grzebyk vs. Gniadek o pas wagi półśredniej na FEN 24

źródło: materiały FEN

Jak udało się dowiedzieć redakcji InTheCage.pl, organizacja FEN pracuje nad zestawieniem hitowej walki między aktualnym mistrzem wagi średniej, Andrzejem Grzebykiem, a czołowym zawodnikiem dywizji półśredniej, Kamilem Gniadkiem.

Fight Exclusive Night planuje zorganizować świetną walkę na swojej kolejnej gali, która odbędzie się 16 marca na warszawskim Torwarze. Dotarliśmy do ciekawych informacji, wedle których być może już wiosną FEN doczeka się swojego podwójnego mistrza.

W wadze półśredniej FEN panuje od dłuższego czasu bezkrólewie po tym, jak pas mistrzowski został odebrany Davy’emu Gallonowi, który nie podjął się ani jednej obrony tytułu. Murowanym kandydatem do title shota w tej wadze jest niepokonany w organizacji Kamil Gniadek (13-5-1, 1NC). Pochodzący ze Szczecina zawodnik czterokrotnie walczył pod szyldem federacji i za każdym razem zwyciężał. Podczas gali FEN 22 w Poznaniu w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut pokonał Jacka Jędraszczyka, co otworzyło mu drogę po pas.

Przeciwnikiem Gniadka mógłby zostać zwycięzca topowego pojedynku między Szymonem Duszą i Tymoteuszem Łopaczykiem, który zobaczymy na FEN 23 w Lubinie. „Mógłby”, gdyż jak donoszą nam różne źródła, chrapkę na pas wagi do 77 kg ma Andrzej Grzebyk (14-3).

Aktualny mistrz wagi średniej FEN jest jedną z niekwestionowanych gwiazd organizacji. Dzierżący obecnie pas mistrzowski w dywizji do 84 kg Grzebyk od dłuższego już czasu rozważał możliwość zejścia o wagę niżej i wygląda na to, że wreszcie zdecydował się na ten krok.

Gala FEN 24 odbędzie się 16 marca w Warszawie. Organizacja zdążyła już oficjalnie zapowiedzieć, iż Kamil Gniadek pojawi się na karcie wal tego wydarzenia. Z naszych informacji wynika, że zarówno on, jak i Andrzej Grzebyk werbalnie zgodzili się na starcie mistrzowskie. Czekamy zatem na oficjalne potwierdzenie tych wieści.