Doniesienia: Max Holloway vs Alex Volkanovski na UFC 245

233
źródło: mmaindia.com

W internecie pojawiły się informacje, że Max Holloway (21-4) i Alexander Volkanovski (20-1) podpisali już kontrakty na walkę. Panowie mają spotkać się w oktagonie podczas gali UFC 245.

Jak informuje portal bjpenn.com zawodnicy podpisali już kontrakty i Max Holloway będzie bronił swojego pasa w grudniu w starciu z Alexem Volkanovskim.

Hawajczyk w zeszłym miesiącu obronił swój pas w starciu z Frankiem Edgarem. W kategorii piórkowej niepokonany od 2014 roku. Ostatnim razem w dywizji do 66 kilogramów pokonał go Conor McGregor na gali UFC Fight Night 26 w 2013 roku. Holloway stoczył również pojedynek o tymczasowy pas kategorii lekkiej z Dustinem Poirierem, ale musiał wówczas uznać wyższość rywala.

Volkanovski pozostaje niepokonany w organizacji UFC. Dotychczas stoczył 7 pojedynków w największej organizacji MMA na świecie. Ostatnio pokonał byłego mistrza kategorii piórkowej- Jose Aldo na gali UFC 237 przez jednogłośną decyzję. Podczas walki Holloway’a z Edgarem pełnił rolę rezerwowego zawodnika, który był w każdej chwili gotowy zastąpić któregoś z wyżej wymienionych zawodników. Podczas ważenia jako pierwszy pojawił się na wadze i wypełnił limit kategorii piórkowej.

Gala UFC 245 odbędzie się w Las Vegas 14 grudnia.

źródło: bjpenn.com