Jednak Thiago Moisesowi dane będzie wystąpić przed swoją publicznością na gali UFC 283 w Brazylii! Po wypadnięciu Gurama Kutateladze z walki, jego występ stał pod znakiem zapytania. Znalazł się jednak śmiałek, który zdecydował się wejść na zastępstwo na niecałe dwa tygodnie przed galą.

Gdy Guram Kutateladze po raz kolejny wycofał się z walki, tym razem z Thiago Moisesem, która miała się odbyć na gali UFC 283 w Brazylii – ten drugi nie był pewny, czy będzie mu dane wystąpić przed własną publicznością. Widocznie jednak bardzo o to zabiegał, do tego stopnia, że organizacji UFC udało się znaleźć zastępstwo. Będzie to debiutujący w organizacji UFC Brazylijczyk – Malquizael Costa.

„Melk”, bo taki właśnie pseudonim nosi 26-latek, który wejdzie do klatki z Moisesem już 21 stycznia, wojuje w klatce już od 9 lat. Dotychczas obijał się jednak głównie na lokalnej, brazylijskiej scenie, choć zaliczył dwa występy dla promocji LFA. Costa może się pochwalić rekordem 19-5 i serią dwóch zwycięstw.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jego rodak, w organizacji UFC znajduje się od 2018 roku. Swoją przygodę z amerykańską promocją rozpoczął od porażki z Beneilem Dariushem, następnie odbił się, pokonując na pełnym dystansie Kurta Holobaugha. W kolejnym starciu musiał uznać wyższość emerytowanego już Damira Ismagulova, po czym osiągnął serię trzech zwycięstw i wszedł do topowej piętnastki. Pokonywał wówczas Michaela Johnsona, Bobby’ego Greena oraz Alexandra Hernandeza. Moises ostatni raz widziany był w akcji w czerwcu, kiedy w pierwszej rundzie poddał Christosa Giagosa. Przerwał tym samym serię dwóch porażek z Islamem Makhachevem oraz Joelem Alvarezem.

Na styczniowej gali w Rio dojdzie do dwóch walk mistrzowskich. W main evencie, trofeum wagi półciężkiej spróbuje odzyskać Glover Teixeira mierzący się z Jamahalem Hillem. W co-main evencie dojdzie do tetralogii i tym samym unifikacji pasów mistrzowskich pomiędzy Deivesonem Figueiredo a Brandonem Moreno. Na karcie walk zobaczymy również pożegnalną walkę Mauricio „Shoguna” Ruy.

źródło: mmafighting.com

Zobacz także: Kolejne starcie Mateusza Gamrota na horyzoncie? „Już zgłosiłem dyspozycję, jedziemy z tym!”