W kolejnym dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2024 trójka juniorów z Polski wywalczyła dwa medale złote i jeden srebrny.

W czwartym dniu zmagań juniorów i seniorów podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 w rywalizacji z polskiej kadry wzięło udział czworo zawodników.

Wśród juniorów Julia Głaz rozbiła rywalkę w pierwszej rundzie i wywalczyła złoto. Łukasz Makowski wygrał przez poddanie w rundzie drugiej i również stanął na najwyższym stopniu podium. Natomiast Tomasz Manikowski musiał w finale uznać wyższość rywala i zakończył turniej z medalem srebrnym.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Finały seniorów odbędą się w sobotę 6 kwietnia. O wejście do nich rywalizował Nikodem Miastkowski, ale przegrał starcie na punkty i jutro odbierze medal brązowy. Paulina Konik natomiast nabawiła się kontuzji, która wykluczyła ją z rywalizacji z Weroniką Cisło, która w finale powalczy o złoto. Paulina Konik zakończy turniej z krążkiem brązowym.

Oficjalne wyniki walk:
Juniorzy:

Waga: 47,6 kg – Julia Głaz pokonała Oleksandrę Skorobohach (Ukraina) przez TKO (ciosy), 2:26, runda 1
Waga: 93 kg – Łukasz Makowski pokonał Ivana Poremchuka (Ukraina) przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:51, runda 2
Waga: 120,2 kg – Josyp El Sawya (Niemcy) pokonała Tomasza Manikowskiego pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 30-27)

Seniorzy:
Waga: 65,8 kg – Elias Erber (Austria) pokonał Nikodema Miastkowskiego przed jednogłośną decyzję sędziów (3 x 29-28)

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywają się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach bierze udział ponad 500 zawodników z 35 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Zobacz także: Juniorzy w finałach Mistrzostw Europy MMA 2024

Stowarzyszenie MMA Polska, które powołuje reprezentację, powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Informacja prasowa