Podczas wtorkowego comiesięcznego spotkania Nevada State Athletic Commission (NSAC) przedłużono tymczasowe zawieszenie dwóch zawodników UFC.

Darrius Flowers miał walczyć z Erickiem Gonzalezem w pojedynku zakontraktowanym w limicie kategorii lekkiej na gali UFC Vegas 70, ale został wycofany z tej walki w połowie lutego. Wówczas informowano, że Flowers nie pojawi się na gali z nieznanych powodów.

Podczas wtorkowego spotkania NSAC zastępca prezesa – Joel Becker powiedział, że Flowers „zgłosił się do badania moczu, którego wyniki wykazały obecność ostaryny, cytowanej jako inny środek anaboliczny, zabroniony na najnowszej liście WADA. Testowanie próbki B biorcy potwierdziło wyniki… Dyrektor wykonawczy – Jeffrey Mullen tymczasowo zawiesił licencję zawodnikowi już 27 lutego 2023 roku, a teraz wnosi o przedłużenie tego zawieszenia w oczekiwaniu na rozwiązanie formalnej dyscyplinarnej sprawy.”

Flowers miał zadebiutować w UFC na gali UFC Vegas 70. W sierpniu 2022 roku na gali z cyklu Dana White’s Contender Series wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Amirem Gogoladze i zdobył kontrakt z UFC.

Zobacz także: Ben Askren sugeruje Jiriemu Prochazce pozwanie USADA za nadmierne testowanie

Drugi zawodnik, którego zawieszenie przedłużono, to Kyler Phillips. Amerykanin miał zmierzyć się z Raphaelem Assuncao na karcie walk gali UFC Vegas 71 w marcu. Phillips został wycofany z gali z nieujawnionych powodów w lutym i zastąpiony przez Daveya Granta, który ostatecznie poddał Brazylijczyka, wysyłając go na sportową emeryturę.

Według Beckera, „biorca zgłosił się do badania moczu, którego wynik wykazał obecność ostaryny, ponownie cytowanej jako inny środek anaboliczny na najnowszej liście WADA. Testowanie próbki B biorcy ponownie potwierdziło wyniki. Na podstawie tych wyników. Dyrektor wykonawczy Mullen tymczasowo zawiesił licencję zawodnikowi 1 marca 2023 roku, a teraz wnosi o przedłużenie tego zawieszenia w oczekiwaniu na rozwiązanie formalnej dyscyplinarnej sprawy.”

Phillips ostatnio raz widziany był w oktagonie w lutym 2022 roku, pokonując Marcelo Rojo przez poddanie w trzeciej rundzie na gali UFC 271. Phillips jest zawodnikiem organizacji UFC od lutego 2020 roku.

Komisja postanowiła przedłużyć zawieszenie obu zawodników i poinformowała Flowersa i Phillipsa o zarzutach dyscyplinarnych, które toczą się przeciwko nim. NSAC prawdopodobnie podejmie ostateczną decyzję w obu sprawach w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Ani Phillips, ani Flowers nie złożyli jeszcze żadnego publicznego oświadczenia w tej sprawie.

źródło: bloodyelbow.com