Były podwójny mistrz UFC – Henry Cejudo uważa, że Leon Edwards to „łatwa walka” dla Colby’ego Covingtona i jeśli obaj spotkają się w klatce, wyłoniony zostanie nowy mistrz.

Najbliższy pretendent do pasa kategorii koguciej, Henry Cejudo sądzi, że Leon Edwards to łatwy przeciwnik dla Colby’ego Covingtona. Po tym jak Edwards obronił swój tytuł wagi półśredniej po raz pierwszy przeciwko Kamaru Usmanowi na UFC 286 w Londynie, Dana White ogłosił, że jego następnym przeciwnikiem będzie Covington. Jednakże, Edwards mówił publicznie, że nie chce tej walki, ponieważ „Chaos” nie zasługuje na nią. Jeśli jednak walka się odbędzie, Cejudo uważa, że jest to dobre zestawienie stylistyczne dla Amerykanina, aby wygrać.

Zobacz także: Leon Edwards uważa, że Colby Covington nie zasługuje na walkę o pas: „Nie dostanie szansy mistrzowskiej”

Kiedy mówię, że to łatwa walka dla Colby’ego, to stylistycznie jesteś dobrym przeciwnikiem dla niego, ponieważ twoje zapasy są nadal trochę podejrzane. Colby Covington będzie atakował cię od rundy pierwszej do piątej, gdzie Kamaru Usman chciał pokazać po prostu więcej prawdziwej walki. Masz czas, aby polepszyć swoje pozycje, ale pytanie brzmi, czy pozwoli ci na to twoje ego? Nikt nie lubi robić zapasów, to zbyt męczące.

– powiedział Cejudo na swoim kanale na YouTube.

„Triple C” uważa, że to dobre zestawienie stylistyczne dla Colby’ego Covingtona, więc oczekuje, że „Chaos” pokona Leona Edwardsa, zakładając, że walka się odbędzie.

Zobacz także: Colby Covington ostrzega Leona Edwardsa, że ten zostanie pozbawiony pasa, jeśli nie podejmie z nim walki: „Jesteś nikim”

Mimo że Cejudo uważa, że Covington wygra, nie jest pewien, czy uda mu się skończyć walkę z Edwardsem, ale twierdzi, że Amerykanin będzie miał przewagę nad Brytyjczykiem i zostanie nowym mistrzem.

Przewiduję, że Colby go pokona. Colby może go nie skończyć, ale będzie go męczył przez pięć rund. Może to być wynik czterech rund do jednej lub 3-2, ale uważam, że tam, gdzie Colby się wyróżnia i gdzie Leon nie zawsze – może teraz było inaczej z Kamaru, ale w przeszłości – mogę sobie wyobrazić, że Colby Covington jest dla niego najtrudniejszym rywalem. Lepiej dla niego walczyć z takim zawodnikiem jak Khamzat Chimaev, który nie ma doświadczenia w pięciorundowych walkach, ale ma wrestling.