Rafał Lewon zdominował zapaśniczo Piotra „Ledę” Walawskiego, finalnie ubijając rywala z Łodzi krótkimi ciosami w drugiej rundzie.

Runda 1:

Kopnięcie Piotra Walawskiego, po chwili akcja niskim. Rafał Lewon wywierał presję i szybko zszedł do parteru, po przechwyceniu nogi przeciwnika. Szybkie dojście do pozycji bocznej, dojście do naciskówki na kark! „Leda” zdołał uwolnić rękę i wyswobodził się z uchwytu oponenta, dochodząc do siatki. Lewon wykorzystując przewagę siły fizycznej mocno tłamsił łodzianina w rozgrywce parterowej. Walawski próbował uciec, zbierał na głowę sporo krótkich ciosów. Wykorzystując ogrodzenie, Piotr powrócił do klinczu pod siatką. Reprezentant Shark Top Team Łódź stale znajdował się w uchwycie przeciwnika, który konsekwentnie dążył do ponownego obalenia, co mu się udało po zejściu do nogi. Dojście do bocznej przez Rafała, w kontrze „Ledzie” udało się złapać gilotynę! Lewon pokazywał, że wszystko jest dobrze i nie pozostaje zagrożony, mając rację – „Kaszana” wyciągnął głowę i zasypał przeciwnika gradem ciosów i łokci z góry! Zostawił rękę, co Walawski spróbował wykorzystać do dźwigni prostej, lecz Lewon szybko ją wyjął. Ciosy Rafała, przeciwnik próbował wstać wykorzystując siatkę, co mu się udało, lecz nic już z tego nie zdołało wyniknąć.

Runda 2:

Mocniej rozpoczął w stójce Piotr Walawski, traktując przeciwnika wieloma kopnięciami na różnych płaszczyznach, głównie niskich, ale także frontalnych na korpus. „Leda” skutecznie ustawiał sobie oponenta na ogrodzeniu, choć ten powrócił na środek klatki, nadal zbierając kopnięcia od młodego łodzianina. Wysokie kopnięcie Walawskiego. Dobre trzymanie dystansu prostymi kopnięciami po stronie „Ledy”. Lewon pozostawał bez odpowiedzi, pierwszy cios, który wyprowadził (lewy sierpowy) był nielegalny – doszedł bowiem w krocze oponenta. Chwila przerwy, gdy walka została wznowiona, „Kaszana” trafił lewym podbródkowym, po którym zachwiał się przeciwnik. Niskie kopnięcie Lewona wytrąciło rywala z równowagi, w konsekwencji czego, Rafał znalazł się z góry, w gardzie łodzianina. Walawski wkręcał się po dźwignię na łokieć, lecz przeciwnik zdołał wyjąć rękę. Lewon ponownie z góry, traktował rywala krótkimi ciosami. Walawski bez odpowiedzi, sędzia ponaglał łodzianina do pracy, lecz nieskutecznie – Rafał Lewon zdołał wygrać walkę przez TKO.

Zapraszamy do słuchania naszego komentarza NA ŻYWO na YouTubie: