Reporter ESPN, Brett Okamoto poinformował w swoich mediach społecznościowych, powołując się na menadżera – Ali’ego Abdelaziza, iż Frankie Edgar poprosił szefostwo największej organizacji o pojedynek z Corym Sandhagenem. 

„Dowiedziałem się od Ali’ego Abdelaziza – menadżera Frankie’ego Edgara, że ten poprosił UFC o walkę z Corym Sandhagenem. Zawodnicy zajmują 2. oraz 5. pozycję w swojej dywizji. Powiedziano mi, że Sandhagen, który w ostatniej walce pięknie znokautował Moraesa, tak naprawdę nie omawiał jeszcze swojego następnego kroku w amerykańskim gigancie.”

Frankie Edgar ostatni raz zameldował się w oktagonie, w sierpniu bieżącego roku. Mierzył się wówczas w dywizji koguciej z Brazylijczykiem, Pedro Munhozem i ostatecznie, po bardzo wyrównanym pojedynku wyszedł z ręką uniesioną ku górze. Amerykanin wygraną tą zaczerpnął trochę świeżego powietrza, bowiem wcześniej dwukrotnie przegrywał w limicie kategorii piórkowej, kolejno z Maxem Hollowayem oraz popularnym „Korańskim Zombie”.

Cory Sandhagen natomiast swój ostatni bój stoczył w październiku. Stanął wówczas w szranki z Marlonem Moraesem i bardzo pewnie go pokonał, rozbijając 32-latka już w drugiej odsłonie starcia.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Szczyt wagi do 61 kg obecnie wygląda naprawdę dobrze. Topową lokatę zajmuje Aljamain Sterling, który jeszcze w tym roku, na UFC 256 skrzyżuje rękawice z czempionem – Petrem Yanem

Zobacz także: Petr Yan zmierzy się z Aljamainem Sterlingiem w co-main evencie gali UFC 256

Źródło: Twitter