Odkąd tylko wyszło na jaw, że walka Mateusza Gamrota z Rafaelem dos Anjosem ma rozegrać się w ramach karty wstępnej UFC 299, rozpoczęła się żywiołowa dyskusja. Decyzji tej nie rozumie także jeden z fighterów UFC – Chase Hooper.

9 marca miejsce będzie miała wypełniona hitowymi zestawieniami gala UFC 299, do której dojdzie w Miami. Na wydarzeniu nie zabraknie również polskiego akcentu. Już teraz wiadomo, iż w evencie udział wezmą Michał Oleksiejczuk (19-6) oraz Mateusz Gamrot (23-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Drugi z nich podzieli oktagon wraz z byłym czempionem Rafaelem dos Anjosem (32-15), jednakże konfrontacja ta nie ma uświetnić karty głównej, a wstępną. Taki ruch ze strony przedstawicieli amerykańskiej organizacji jest teraz komentowany przez ludzi z całego świata.

„Gamrot rywalizujący z RDA w karcie wstępnej zaraz po tym, jak zważył się jako rezerwowy do walki mistrzowskiej jest szalone.”

napisał Chase Hooper (13-3-1) w swoich mediach społecznościowych.

Celem „Gamera” jest dojście na sam szczyt. Widowiskowa wygrana nad Brazylijczykiem z całą pewnością go do tego przybliży, jednakże kolejka do mistrza jest długa. Niebawem będziemy świadkami starć pomiędzy Charlesem Oliveirą (34-9) oraz Armanem Tsarukyanem (21-3), a także Dustina Poiriera (29-8) z Benoitem Saint-Denisem (13-1) i możliwe, że ktoś z tych par wywalczy sobie miano pretendenta.

Zobacz także: Gamrot szczerze o rywalizacji mistrzowskiej: “Ja zmarnowałem swoją szansę”

Źródło: X/Chase Hooper, fot. Grafika: InTheCagePL | Zuffa LLC, Getty Images, ufc.com