Po dwóch operacjach barków były mistrz UFC – Jan Błachowicz – wraca do formy. Kiedy można spodziewać się go ponownie w klatce?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jan Błachowicz (29-10-1) powoli, ale sukcesywnie wychodzi z etapu rehabilitacji i rozpoczyna walkę o powrót do mistrzowskiej formy. Na social mediach Polaka można zauważyć jego zwiększoną aktywność. Coraz więcej wpisów dotyczy treningów oraz celów, jakie stawia sobie były mistrz wagi półciężkiej UFC.

Janek ma za sobą dwie operacje barków – pierwszą przebył we wrześniu ubiegłego roku, a druga pięć tygodni temu. „Cieszyński Książę” nie jest w stanie wysiedzieć zbyt długo w domu i jak widać – rwie się do treningów. Póki co nie obciąża zbytnio górnych partii ciała, ale za to kopnięcia, które prezentuje na najnowszym nagraniu, robią wrażenie!

„Ciśniemy! Pomalutku, do przodu, forma się zrobi. A chce się bardzo!”

pisze Janek na swoim instagramowym koncie.

Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC pokonując Dominicka Reyesa w 2020 roku. Utrzymał tytuł w walce z Israelem Adesany’ą, ale stracił go w pojedynku z Gloverem Teixeirą. Po tej przegranej Polak pokonał Aleksandra Rakica, a w grudniu 2022 roku walczył o pas z Magomedem Ankalaevem, z którym zremisował. Ostatni pojedynek stoczył w 2023 roku, przegrywając na punkty z Alexem Pereirą.

Jan Błachowicz teraz skupia się na pełnym powrocie do zdrowia. W przypadku pomyślnego odzyskania sprawności, były mistrz ma nadzieję na powrót do oktagonu jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Błachowicz wprost o byłym rywalu: „Wielki chłop, ale miękki. Taka ci*a”