„Jest na najlepszej drodze, by osiągnąć status GOAT-a” – Prezes UFC o Khabibie Nurmagomedovie

433
Instagram/Khabib Nurmagomedov

Już wkrótce Khabib Nurmagomedov stanie w szranki z Justinem Gaethje. Po tym pojedynku sytuacja, kto jest obecnie najlepszym „lekkim” na świecie powinna być dla wszystkich jasna. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Starcie dwóch mistrzów zwieńczy galę z numerem 254. Cała rozpiska zapowiada świetne widowisko, jednakże main event to coś, na co fani ostrzą sobie zęby już od jakiegoś czasu. Khabib Nurmagomedov od dawna zajmuje topowe miejsce w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Prezes amerykańskiego giganta uważa, iż zwycięstwo z „Highlightem” zagwarantuje mu czołową lokatę właśnie w tej klasyfikacji.

Khabib Nurmagomedov spogląda nie tylko na zostanie najlepszym w historii swojej dywizji, ale myślę, że jeżeli zwycięży z Justinem, to stanie się numerem jeden w rankingu bez podziału na kategorie wagowe i jest na najlepszej drodze, by osiągnąć status GOAT-a.

Aktualnie to zaszczytne miejsce należy do Jona Jonesa, którego kariera obecnie niejako się zawiesiła, bowiem sam zawodnik zapowiada występy w królewskiej kategorii, jednakże na ten moment nie ma zaplanowanego żadnego starcia.

Wiecie, co myślę o Jonie Jonesie, ale na niego trzeba patrzeć przez pryzmat tego, co osiągnął. Zobaczcie ile razy toczył pojedynki i wciąż pozostaje niepokonany, a mówimy o tej nieprzyjemnej, wstrętnej kategorii. 

UFC 254 będzie transmitowane w godzinach przyjaznych Europie, dlatego każdy może spokojnie obejrzeć to niesamowite widowisko.

Zobacz także: UFC 254 Embedded: „Justin Gaethje dał mi nową motywację” [WIDEO]

Źródło: MMAfitghting.com