Joe Rogan: Conor nie odklepał za wcześnie

thebocylockmma.com

Khabib Nurmagomedov (27-0) pokonał Conora McGregora (21-4) przez duszenie zza pleców na gali UFC 229. Wielu ludzi uważa, że duszenie nie było do końca dopięte i Irlandczyk nie powinien się poddać. Innego zdania jest Joe Rogan…


Ręka Khabiba nie była przełożona pod brodą Irlandczyka i wyglądało to bardziej na naciskówkę. Wielu fanów oskarżyło Conora o przedwczesne odklepanie. Joe Rogan ma zamiar położyć kres tym oskarżeniom.

Nie zrobił tego przedwcześnie. Nie był wstanie tego obronić. Khabib go skończył, Conor został pobity. Wielu ludzi, którzy nie mają nic wspólnego ze sportami walki, uważa, że nie powinno się tego klepać. To niekoniecznie ma dusić, ale naprawdę czujesz, że twoja głowa wyskoczy. Conor po prostu zaczekał, aż nie będzie mógł więcej znieść i się poddał.

Komentator UFC zachęca wszystkich, którzy twierdzą, że poddanie było zbyt wczesne, aby udali się na salę treningową i sami spróbowali takiego duszenia.

Wszyscy, którzy mają jakieś wątpliwości, muszą iść na salę treningową, żeby ktoś im to wytłumaczył. Muszą rozpocząć szkolenie jiu-jitsu i przestać komentować poddania w MMA. Myślę, że Conor przyjął za dużo bomb. Był bardzo zmęczony i dlatego się poddał. Gdyby Khabib zastosował taki nacisk na szczękę w pierwszych minutach walki to Conor miałby duże szanse na przetrwanie.

Czy Joe Rogan ma rację? A może Conor McGregor poddał się za wcześnie?

 

źródło: bjpenn.com