John Moraga vs. Wilson Reis oficjalnie potwierdzone na galę UFC on Fox 29

48

Ciekawe zestawienie w kategorii muszej mężczyzn oficjalnie potwierdziła wczoraj organizacja UFC. Powracający po dwóch porażkach w tym nieudanej próbie zdobycia pasa mistrzowskiego, Wilson Reis (22-8) skrzyżuje rękawice z Johnem Moragą (18-6) na gali z udziałem Adama Wieczorka.

Chicano John Moraga jeszccze rok temu był bardzo blisko zwolnienia z szeregów najlepszej organizacji świata. Po trzech porażkach z rzędu nad głową Amerykanina zebrały się czarne chmury, które zdołał on rozpędzić zwycięstwami nad Ashkanem Mohtarianem oraz Magomedem Bibulatovem, tym drugim w fenomenalnym stylu zadając Dagestańczykowi pierwszą, niespodziewaną przegraną przez nokaut. Moraga jest absolutnym weteranem swojej kategorii wagowej w UFC, w której walczy od jej utworzenia legitymując się aktualnie bilansem 7-5.

Wilson Reis nie sprostał postawionym przed nim wyzwaniom na najwyższym stopniu, kończąc na tarczy swoje walki z Demetriousem Johnsonem oraz Henrym Cejudo. Brazylijczyk postara się na UFC w Glendale powrócić do zwycięstw by ponownie stanąć w kolejce chętych do starcia o pas, aktualnie znajduje się on na 6. miejscu w rankingu, jego najbliższy przeciwnik zestawiony jest z numerem 10.

Gala z udziałem wspomnianych zawodników odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku, a podczas wydarzenia zobaczymy m.in. starcie Adama Wieczorka z Arjanem Bhullarem