Jon Jones chwali Jana Błachowicza za występ na UFC 239

źródło: Pressconnects

Po kolejnej danej obronie pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej, Jon Jones zapowiedział, iż chce powrócić do klatki UFC w grudniu. Kto może być jego kolejnym przeciwnikiem?

W miniony weekend Jon Jones (25-1, 1NC) zmierzył się w oktagonie podczas numerowanej gali UFC 239 z Thiago Santosem (21-7), którego pokonał po 5-rundowym boju niejednogłośną decyzją sędziów. Mistrz walczył bardzo zachowawczo, o czym nie omieszkał wspomnieć już w wywiadzie w klatce, tłumacząc, że realizował z góry założony plan na bój z tak niebezpiecznym i eksplozywnym zawodnikiem, jak Brazylijczyk.

Zobacz także: UFC 239: Jon Jones niejednogłośnie lepszy od Thiago Santosa

Niemal natychmiast po walce pojawiły się pytania dotyczące potencjalnego pretendenta, który mógłby skrzyżować rękawice z Bonesem w jego kolejnej obronie pasa.

Jest jeszcze sporo walk do zrobienia [w półciężkiej – przyp red.].

powiedział Jones w rozmowie z mediami po UFC 239.

Jan Błachowicz dobrze się zaprezentował dzisiejszej nocy. Nie mam zamiaru teraz wyzywać jakich zawodników, ale wiem, że jest naprawdę dużo walk, które ludzi chcieliby obejrzeć, a moim celem jest ponownie ogarnąć całą dywizję.

zapowiedział.

Jan Błachowicz (24-8) znokautował w sobotnią noc byłego mistrza UFC w wadze średniej, Luke’a Rockholda (16-5), czym zaszokował wielu specjalistów z branży. Wygrana i to w takim stylu pozwoliła Jankowi mocno zaznaczyć swoją obecność w topie dywizji i powrócić na ścieżkę ku najwyższym laurom – walce o pas.

źródło: YouTube/BT Sport