Po dwóch występach pod szyldem drugiej siły w Polsce, Jonas Magard zmienia pracodawcę. Były mistrz FEN udaje się teraz na południe, by podbić tamtejszy OKTAGON MMA i wejść do świadomości kibiców z nowego kraju. Podpisanie umowy możemy dojrzeć na oficjalnym profilu organizacji. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Tutaj Jonas Magard, mam dla was dobre wieści. Właśnie podpisałem kontrakt z OKTAGON MMA i jestem bardzo podekscytowany występami u nich. Są jedną z najlepszych organizacji w Europie, a dodatkowo ciągle się rozwijają. Nie mogę się doczekać, by wnieść trochę ognia do tamtejszej kategorii koguciej. Idę po pas tak szybko, jak tylko to możliwe. Wyczekujcie mnie. 

Zobacz także: Jonas Magard po poddaniu z rąk Mlambo na FEN 34: „Popełniłem głupi bład” [WYWIAD]

Jonas Magard (12-5) dwa minione pojedynki stoczył pod szyldem Fight Exclusive Night. Do pierwszego z nich doszło w listopadzie zeszłego roku, gdy stanął w szranki z Sebastianem Romanowskim (14-9-1). Duńczyk nie miał wtedy większych problemów, pewnie wypunktowując „Szczenę” na pełnym dystansie i sięgając tym samym po mistrzowski pas. Na jego nieszczęście, niezbyt długo pozostał w jego posiadaniu. Stracił go przy pierwszej, możliwej okazji, zostając ekspresowo poddanym przez Fransa Mlambo (10-5) na FEN 34.

W ślad za tym ogłoszeniem poprosiliśmy o komentarz organizację FEN. Poniżej treść wiadomości, jaką otrzymaliśmy od rzecznika prasowego, Jakuba Borowicza:

„Jonas miał z nami dłuższy kontrakt, ale nie podobało nam się jego podejście w kontekście wybierania rywali i zdecydowaliśmy, że po pierwszej obronie pasa mistrzowskiego jego przygoda z FEN się kończy. Życzymy mu powodzenia w nowej organizacji.”

Źródło: Instagram/OKTAGON MMA, Organizacja Fight Exclusive Night